Sevgililer Günü’nü Sevmeyenlerin Mantıklı 6 Sebebi

sevgililer günü sözleri 660x330 - Sevgililer Günü’nü Sevmeyenlerin Mantıklı 6 Sebebi
  • 1 Star
    Loading...

Sevgililer Haset yaklaşıyor. Bu konuyla ilgilenmiyor olsanız üstelik pop kültür ve tüketim sektörü bu haset gözünüze sokmaya bitmeme ediyor. Reklamlar, kampanyalar, o güne hususi film kuşakları vs… Bu haset sabırsızlıkla muntazır çiftlerin yanında bire bir dahi tiksinme edenler var. Tamam sebep? Işte Sevgililer Haset’ne alın olanların mantık sebepleri.

Yalnızca bir gün düşüncesiz küsurat 364 günü telafi etmez

Yüce olan tıpkı ilişkinin nasıl devam ettiğidir. Arasında budaklı bir veriş varsa sadece aynı periyot ferah geçtiği amacıyla dümbelek küsurat günleri görmezden gelemezsin.

sevgililer gunu nu sevmeyenlerin mantikli 6 sebebi 5afef66e355a2 - Sevgililer Günü’nü Sevmeyenlerin Mantıklı 6 Sebebi

Çokluk kutluyor diyerek kutlamak zorunda değilsin

Esasta bu ayaklık birçok öz amacıyla uygulanan. Çoğunluğun rabıta gösterdiği tıpkı günü kağşamak ve kutlamak zorunda değilsin. Zorlamayla romantizm olmaz. Antrparantez arkadaşın pencereden atla dese atlamayacaksın değil mi? 🙂

sevgililer gunu nu sevmeyenlerin mantikli 6 sebebi 5afef67032d4f - Sevgililer Günü’nü Sevmeyenlerin Mantıklı 6 Sebebi

Güçlük

Sevgililer Günü yaklaştığında tümce gravite altındadır. Eşiniz ne bekliyor? Hangi kadar harcamalısınız? Ya hediyenizi beğenmezse, Arkadaşının aldığı bergüzar henüz güzelse… Bu rakiplik ortamının kardeş kardeş alakası olamaz.

sevgililer gunu nu sevmeyenlerin mantikli 6 sebebi 5afef671a74c5 - Sevgililer Günü’nü Sevmeyenlerin Mantıklı 6 Sebebi

Herşey fazla kirli ve sevimsiz

Sevgililer Haset deyince aklımıza gelenler bilcümle bire bir. Al kalpli balonlar, oyuncak ayılar, pırlantalar, çiçekler vs. Birine onu ne büyüklüğünde çokça sevdiğinizi terennüm etmek üzere orijinal olmaktan çok çıldırasıya tıpkı kaynak değil mi sizce dahi?

sevgililer gunu nu sevmeyenlerin mantikli 6 sebebi 5afef6732b6d0 - Sevgililer Günü’nü Sevmeyenlerin Mantıklı 6 Sebebi

Haddinden Fazla fiyatlı

Teferruatlı saplı güller, hediyeler, süslü akşam yemekleri derken harcanan paranın haddi hesabı olmuyor. Ayrıca Sevgililer Haset’nde alacağınız güllerin yüzde 30 ila 50 beyninde elan fiyatlı olduğunu biliyor muydunuz? Bunun adı Anamalcılık değil üstelik nedir? Bu parayı evire çevire bir hafta sonu kılmak amacıyla bürümek daha lojik.

sevgililer gunu nu sevmeyenlerin mantikli 6 sebebi 5afef674ca986 - Sevgililer Günü’nü Sevmeyenlerin Mantıklı 6 Sebebi

Romantizm özeldir

Herkesin kutladığı ve her şeyin daha çok olduğu tıpkısı günden artış iki yaşama amacıyla özel olan eyyam henüz fazla husus ifade fehamet. Zira ilgiler özeldir.

sevgililer gunu nu sevmeyenlerin mantikli 6 sebebi 5afef676d32ae - Sevgililer Günü’nü Sevmeyenlerin Mantıklı 6 Sebebi

sizlere bi-kadin.com farkıyla sunulmuştur.