Sevgilinizi Nasıl Tanırsınız?

277271e5 79b1 4d9a ab6b 88986f22bdf9 m - Sevgilinizi Nasıl Tanırsınız?
  • 1 Star
    Loading...

Böyle bir sorunun cevabını aslında kolay kolay kimse bilemez. Fakat genel ortalama tespitlerden elde edilen ve genelde de geçerli olan kanıları burada sizlerle paylaşacağız. Sevgilinizi nasıl tanırsınız sorusunun cevabına geçmeden önce, sevgiliden kastın bir insan olduğunu ve her insanında ayrı bir dünya görüşüne sahip olduğunu hatırlatmak isterim. Öncelikle düşünün hala öyle bir toplumun içerisinde yaşıyoruz ki, kadınlar töre cinayetine kurban gidiyor ya da koca şiddetine maruz kalabiliyor.

Tüm bu olumsuzluklarda göz önünde bulundurulacak olursa, sevgili olacağınız ya da evlenmeyi düşüneceğiniz kişinin doğru kişi olmasına çok gayret edilmelidir. Sevgili olunacak kişiye karşı dünya görüşleri de farklı farklı olmaktadır. Kimi kadınlar sevgilisinin geçmişte çok ilişki yaşayıp artık yorgun düşmüş ve kendine bundan sonraki hayatında rahatça kalabileceği bir liman arayan erkek tipi olmasını istemektedir. Kimi bayanlar ise hayatında kendinden daha önce hiç kimsenin olmamış olmasını istemektedir.

Bu iki görüşü de ayrı ayrı irdeleyecek olursak; ilki zaten arık ilişkiden bıkmış, dışarıdaki yaşamın nasıl olduğunu bildiği için artık hiç o tür şeylere heves etmeyip evinin değerini daha iyi bilebilir. İkincisi ise nihayetinde öncesinde hiçbir bu tarz girişimi olmadığı için, her şeyi sevgilisiyle yaşar ve sadece de onunla hayatı onunla paylaşmak isteyebilir.

sevgililer 311019 - Sevgilinizi Nasıl Tanırsınız?

Sevgilinizi Tanımak İçin Sorabileceğiniz Sorular?

Bazı genel bilgilerden sonra şimdi sevgilinizi nasıl tanırsınız sorumuzun cevabını daha yakıdan irdeleyelim. İnsanları tanımanın en iyi yolu onlarla etkili bir iletişime geçmektir. Bunu da en güzel muhatabınıza soru sorarak ve verdiği cevaplar neticesinde fikirlerini öğrenerek yapabilirsiniz.

Örneğin başlangıç olarak tanışıp konuşmaya gittiğiniz kişiye ne tür filmlerden hoşlandığını sorarak muhabbete bir başlangıç yapabilirsiniz. Hem böylece ikiniz arasında ortak bir dizi ya da film kültürü olup olmadığını öğrenirsiniz.

Hangi işle meşgul olduğunu sormak ve eğitim durumunu öğrenmek de sizlere sevgilinizi nasıl tanırsınız sorusunun cevabını bulmada çok yardımcı olmaktadır. Bunun yanında hayvanlardan hoşlanıp hoşlanmadığını ve doğa gezileri yapıp yapmadığını sormak o kişinin dünya görüşü hakkında bize bilgi verecektir.

Yaşayacak olacağınız ilişkiden beklentisini sorarak çok önemli bir adım atmış olursunuz. Böylece evlilik hakkındaki düşünceleri ve size karşı gerçek manada ne düşündüğü ve ne hissettiği hakkında fikir edinirsiniz. Ayrıca ilişkiden beklentilerinin neler olduğunu sorun ve kendi açınızdan bakarak karşılayıp karşılayamayacağınızı görmeye çalışın.

Eğer varsa önceki ilişkilerinin bitme sebebini öğrenin, eğer sevgilisini aldatmış ise aynı şeyi size de yapabilme ihtimaline karşı kendi durumunuzu gözden geçirin. Hata onda değil de karşı tarafta ise en azından karşı tarafın yapmış olduğu hatayı siz yapmaz ve ilişkinizin daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

Sevgilinizi nasıl tanırsınız noktasında bize yardımcı olacak sorulardan bir diğeri de onun dini görüşü hakkında bilgi sahibi olmak ve ne düşündüğünü öğrenmek olacaktır. Çünkü bu konu açısından farklı dünya görüşlerine sahip olabilir ve ileride sorun yaşayabilirsiniz.