Mutlu Bir Evlilik İçin Yapılması Gerekenler

raillifee87 750x423 750x420 - Mutlu Bir Evlilik İçin Yapılması Gerekenler
  • 1 Star
    Loading...

Evlilik hayatınıza dair bazı sorunlar mı yaşıyorsunuz? Öncelikle şunu bilmek gerekir hiçbir zaman sorunsuz evlilik olmaz, fakat bu sorunlar arasında da olsa muhakkak mutlu bir evlilik için yapılması gerekenler vardır. Burada çok önemli olan ve dikkat etmemiz gereken şey yaşadığımız sorunları veya problemleri kronikleştirmemektir. Bu konuda uzman görüşlerini dikkate almak ve tavsiye ettikleri bazı basit ama yuvanızı mutluluğa taşıyan altın kuralları hayata geçirmek olmalıdır.

Elbette ki her çift evlenirken mutlu ve sorunsuz bir hayat yaşamayı hayal eder. Fakat hiçbir zaman bu teoride olduğu kadar basit olmamaktadır. Nihayetinde yeni birisi ile hayatınızı birleştiriyorsunuz. Bazı alışkanlıklarınızdan vazgeçmek zorunda kalıyorsunuz hatta özgürlüğünüzden bile taviz vermeniz gerekiyor. Tüm bu sebepleri bir araya getirince aslında hayalimizdeki şey çokta kolay olmamaktadır. Fakat imkansızda değildir, yeter ki mutlu bir evlilik için yapılması gerekenler samimi bir şekilde yerine getirilsin.

752x395 mutlu evliligin sirlari mutlu bir evlilik icin 6 ipucu 1521719392344 - Mutlu Bir Evlilik İçin Yapılması Gerekenler

Mutlu Bir Evlilik İçin Altın Kurallar

  • Bütün insanlar doğuştan yarım yaratılmıştır aslında, evlilik denilen olaysa diğer yarımızı bulmaktır. Evlilik bir araya gelmek, bütünleşmek demek bir başka deyişle. İnsanlar için aslında evlilik karşılıklı huzur bulabilecekleri sakin bir limandır.
  • Bu limanın sakinliğini ve güzelliğini koruyabilmenin ilk şartı ise karşılıklı güvendir. Güvenin olmadığı bir yerde bırakın mutlu bir evliliği en ufak bir birliktelik dahi olmaz.
  • Öncelikle aranızdaki huzursuzluğun sebeplerini belirleyin ve bu sebepleri hiç saklamadan açık açık ortaya koyun. Sonra bunlarla nasıl başa çıkabileceğinizi beraberce konuşarak ortak kararlar almaya çalışın ve her zaman birbirinize yardımcı olun.
  • Bu kararları belirledikten sonra da birbirinize her zaman hoşgörü, saygı, sevgi ve güven çerçevesinde yaklaşın. Asla birbirinizi kırıcı ve sonrasında pişmanlık duyacağınız cümleler kurmayınız ve kurmaktan da kaçınınız.
  • İnsanların en güzel zamanları sevgili oldukları ya da nişanlı oldukları anlarda yaşadıklarıdır. Bazen bu zamanlarda yaptığınız etkinlikleri tekrarlayınız. Mutlu bir evlilik için yapılması gerekenler noktasında eminim sizlere yardımcı olacaktır.
  • Eşinizin sözlerine, fikirlerine ve hayallerine mutlaka değer veriniz, asla onun konuşmasını bölmeyiniz ve ona değersizmiş gibi davranmayınız.

sizlere bi-kadin.com farkıyla sunulmuştur.