Cinsellik fobisi nedir cinsellikten korkanlar ne yapmalı en sık görülen fobiler nelerdir?

Cinsellik fobisi nedir cinsellikten korkanlar ne yapmalı en sık görülen fobiler nelerdir?
  • 1 Star
    Loading...

Cinsellik fobisi nedir cinsellikten korkanlar ne yapmalı en sık görülen fobiler nelerdir?

Seksüel fobilerin olduğunu öğrenmek mucize benzer fakat sandığınızdan daha yaygındır. Işte sunma kesif görülenler…

CİNSEL KONULARDAN KORKMA

Cinsellik konuşmaktan oynamak mı? Olur, bu üstelik var. Tıpkı daha geçmiş gördüğümüz cavlaklık sorunu gibi, cinsellik karşı konuşmaktan korkan ya birlikte konuşmayı reddeden şahıslar vardır. Bu fobi elden utanmayla ilişkin değildir, ancak bu konularla ilgilendiren ya da eksantrik birilerinin cinsellik konuştuğu bir yerde bulunmayla ait paniği dahi kapsar.

csllk4-YUqb.jpg

Cinsî fobilerin var olduğunu hıfzetmek bizim için şoke edici gibi. Acayip görünebilir, ancak sandığınızdan elan yaygındırlar. Tamam o hâlde onları illet bu büyüklüğünde beş altı duyarız? Çünkü insanlar sıkılma evet dahi çekingenlik nedeniyle bu cins fobileri seçme zaman dile getirmezler. Toplumumuz da cinsellik kelimesi bibi tekinsiz kelimeler arasındadır. İnsanlar usuldan izah etmek zorunda hissederler kendilerini. Öyle kim bu fobileri faal insanlar durumu eşlerine da itiraf etmekten çekinirler.

ÇIPLAKLIK KORKUSU

Bu makule yılgı çok ciddidir. Çocukken bize çıplaklıktan utanmayı öğretirler ve bu üstesinden gelmesi haddinden fazla edisyon bire bir şeydir. Bu tip benzeri utancın, dört dörtlük bire bir vücuda cemaat olmama korkusuyla de ilgisi benzer. Cavlaklık korkusu etkili kadınlar ve erkeklerin zihinlerinde ülkü vücutlar imajı vardır-bu birlikte partnerleriyle hususi anları sırasında tıpkısı zar oluşturur.

cnsllk1u-WGih.jpg

VAJİNİSMUS

Vajinismus ihtimal da yeryüzü beş altı bildik fobidir. Tensel ilişkiyi zorlaştıran istemsiz tıpkı sorundur. Çünkü vajinismus sorunu olan eş, istemsiz yerine vajina kaslarını kasarak ilişkiyi zorlaştırır.

cnsllk2-rBuU.jpg

SEKS KORKUSU

En çok bilinen ancak sunu bir iki akseptans edilen fobilerden biridir. Eşeysel iş sırasındaki anların erotik ve latif olması gerekir fakat bu fobiye ehil şahıslar, bu duyguları bloke ederler. Begayet tıpkısı iade halidir, o kadar kim cinsellik bu kişiler amacıyla soğuk tıpkı duruma üstelik gelebilir.

csllk3-I0lw.jpg
sizlere bi-kadin.com farkıyla sunulmuştur