Tech neck nedir, kimlerde görülür? Tech neck nasıl tedavi edilir?

Tech neck nedir, kimlerde görülür? Tech neck nasıl tedavi edilir?
  • 1 Star
    Loading...

Tech neck nedir, kimlerde görülür? Tech neck nasıl tedavi edilir?

Günümüzde teknolojinin ilerlemesiyle tablet, elektronik beyin ve telefonlara olan düşkünlüğümüz devir geçtikçe artmaktadır. Ancak teknolojinin ilerlemesiyle bu arada bu buut âdem saplığlığınıda epey etkilemektedir. Tamam ,”Tech Neck” nedir diye sorulduğunda bu sorunun karşılığı olarak yeniçağ hastalığı olarak tanımlanabilir…

Dönme içerisinde 2 saati aşkın beş altı dilimini telefona eğilerek baktığınızda 15 Derecelik aynı eğimde boyna 13 kilogram, çenesine dokunacak büyüklüğünde eğilen insanlarda ise 27 kilo fazladan denge bindirmekteler. Bu birlikte dal ve arka ağrılarına, Ciltteki esnek yapının bozulmasına, çarık altlarında sarkmalara ve mihman olan kırışmalara neden olmaktadır.

Kimlerde görülür?

Gözyaşı ortalaması itibari ile 18-40 gözyaşı arasındaki insanlarda sıklıkla görülmektedir. Fakat bu çor arz haddinden fazla zinde insanları felaket altına almaktadır. Tech neck, vücudun para cüzdanı zir kısımlarında görülmektedir. Yüzdeki yumurtamsı çatı kaybolmakta ve sorumluluk ile çenenin bir görünmesi yerine âraz gösterebilir.

Tedavisi var mıdır?

Rastgele ne büyüklüğünde hastalık adı altında olsada alışılagelen kap tedavileri ile uygulanması mümkündür. Bu noktada dolgu, botoks, mezoterapi kabil tedavilerin uygulanması ehliyetli olacaktır. Yüzde kâin sarkmalara alın kırışıklıkların tedavisinde sıklıkla yeğleme edilen yöntemlerden olan HIFU ve Radyofrekans metotları kullanılmaktadır.

 

sizlere bi-kadin.com farkıyla sunulmuştur

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.