Ayak Başparmağı Çıkıntısı Nasıl Engellenir?

Ayak başparmağı çıkıntısı nasıl engellenir?
  • 1 Star
    Loading...

Ortopedi ve Sarsıntı Bilimi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Başkomutan Binnet, fut başparmağı çıkıntısı namına tanıdık deformitelerin çözümü olduğunu söyledi. Binnet, bati hisse senedi temposunda seçilen mütenevvi ayakkabıların kıç sağlığına etkisinin olduğunu belirterek “Bukanak estetiğini bozan ve kadınları rahatsız fail en koca sorunların başında bukanak başparmağındaki deformiteler vadi alıyor.

Bu buut ahali ortada bile hörgüç yerine rapor edilebiliyor. Bu rahatsızlığın ortaya çıkmasındaki yeryüzü yüce iki etkin ise; kalıtım bilimi altyapı ve mufassal yıllar civar tarafı mikro pabuçlar giyerek bunu tetiklemek. Günümüzde bunların çözümleri var. Çokça tafsilatlı yıllardır bu doğrultuda başarılı ameliyatlar yapılıyor ve yapılan bu ameliyatlar benzeri durumun bir elan yaşanmamasını sağlıyor” diye konuştu.

bunyon1 - Ayak Başparmağı Çıkıntısı Nasıl Engellenir?

“Cılız önlemlerle engellenebiliyor”

Yaşanan bu deformitelerin, özellikle yaz aylarının gelmesi ve kadınların kategorik başmak seçme isteklerini engellediğini kaydeden Prof. Dr. Mehmet Başkumandan Binnet “Eğer bu konuda sunu ufak benzeri öz hissedilirse ayak parmakları arasına konulan makaralar ve lastikler ile ilerlemesi önlenebilir.

Ancak boyut ilerlerse kozmetik olarak üstelik incitici aynı görüntü oluşturur ve gayrı parmakların dahi biyomekaniğini bozar. Çünkü başparmaktaki çıkıntı anbean ikinci parmağın altına girmeye başlar, nedeniyle ayağın mekaniği ve basılmış şekli bozulur. Gösterişsiz bir girişimle bunu fasletmek günümüzde sonuç aşama kıytırık. Ortalama 3 hafta sonradan istedikleri ayakkabıları adım adım giyebilirler.” ifadelerini kullandı.

“Mekanik destekler ile ferah koşullar sağlıyoruz”

Prof. Dr. Binnet “Ayak yapısının bu büyüklüğünde kıytırık bozulması biraz de yaşla ilgili bire bir görüngü” diye niteleyerek, şunları söyledi: “Ayakta tıpkı seri mızrap var, hepsi birbirine bağlarla bağlanmıştır. Bu doğrultuda yaşla gelişigüzel o bağların sakat gücü kalmıyor. Hanımların hormonal dengelerindeki tebeddülat o bağların yavaş yavaş bırakılmasına bozukluk oluyor.

 Ayak Kemigi cikintisi medikal tedavisi 1 - Ayak Başparmağı Çıkıntısı Nasıl Engellenir?

Ayağın mekaniği bozuluyor, basık şekli bozuluyor, buna mecbur adına problemler yaşıyorlar. Bu doğrultuda çıktı günümüzde bindi ürünleri hassaten bilgisayar destekli ürünlerle ayağın basış şeklinin belirleme edilmesiyle ona sunulan mekanik destekler sebebiyle benzer olduğunca ferah yürüyebileceği koşulları sağlamaya çalışıyoruz.”

sizlere bi-kadin.com farkıyla sunulmuştur