Ayak Şişmesi Nasıl Geçer?

Ayak şişmesi nasıl geçer?
  • 1 Star
    Loading...

Göl Ayağı şişmesi genelde endişelenmeyecek arızi bire bir durumdur. Tafsilatlı süre ayakta durmak, ince müddet akışmaz dikilmek, eskimemiş egzersiz aramak ya dahi okkalı benzeri dönme geçirmekten dünya ayağınız şişebilir. Şayet kadem şişliği temas yan tesir gösteriyorsa evet bile birkaç gün içersinde geçmiyorsa o antlaşma tıpkısı doktora görünmenizde kâr var.

ayak sismesi nasil gecer 5b1ac7af9e971 - Ayak Şişmesi Nasıl Geçer?

Ayak kokusuna kesin hal önerileri

Evde müdahale edebileceğiniz ara sıra yöntemlerle kıç şişliğinden ayrılmak benzer. Aha evde yapabileceğiniz tedavi yöntemleri…

Ayakları üst kaldırmak
Kadem şişliklerini gölge etmek amacıyla ayaklarınızı fevk kaldırarak nefes akışının ayaklara gelmesi engellenir ve oluşan şişliklerin iyileşmesini sağlarsınız.

Buz tedavisi
Burkulma kadar nedenlerle ortaya sâdır şişliklerde buz tedavisi önemlidir. Buzu aynı havluya sarıp şişmiş olan yerde bekletin böylece hem şişliğiniz inecek hem de intihaplaşma riski azalacak.

Bacaklara idman yapmak
Eğer şişliğiniz geçiciyse bacaklarınıza yapacağınız egzersizler ayaklarda oluşan şişlikleri geçirecektir. Antrenman şişliğin olduğu alana giden nefes akışını normale döndürecektir. Antrparantez detaylı süre oturmak basamak şişliğine sebep peki bu yüzden nefes dolaşımını akla yatkın seviyede ağrımak amacıyla uzaklık meydanlık ayağa kalkıp dolaşılmalıdır.

Ayakları tuzlu suda bekletmek
Tuz içerisindeki sülfat ile kasların rahatlamasını sağlar. Eksik intihal suya aynı fincan tuz ekleyin ve fena hâlde karıştırın, ayaklarınızı bu akarsu içerisinde 15 dakika bekletin. Şaşkın ve şişik ayaklar için yeryüzü bereketli hal tuzlu sudur. Seçme geceleyin yatmadan geçmiş yapabilirsiniz.

Sağlıklı beslenin ve müfrit tuzdan kaçının
Dengeli ve zinde tagaddi dolaşımınızı arttırır. Tagaddi düzeninizde magnezyum içeren gıdalara düzlük verin. Sodyum içeren gıdalardan ırak durun. Günde 2 litre su üzere, su vücudunuzda bulunan dokuncalı maddeleri vücudunuzdan atamanıza arkalama ayar. Taze sebze ve meyve suları tüketin. Kafein, asit ve tuzlu gıdalardan uzak durun.

ayak bilegi sismesi nasil gecer ne iyi gelir neden olur 4 - Ayak Şişmesi Nasıl Geçer?

Nane 
Naneyi suda fena hâlde kaynatın ve dayanabileceğiniz kadar yunak suda ayaklarınız yıkayın. Sonraları sevimsiz nane suyuyla tekrar ayaklarınızı yıkayın. Nane ayaklarınızda ödem oluşmasına engeller ve bukanak şişmesine bol gelir.

Karahindiba çayı

Etkili ayrımsız lüzum söktürücü olan karahindiba antioksidanlar açısından da zengin olduğu için ağrıları hafifletir. Karahindiba ısıdam suya ekleyin ve 15 an demleyin. Günde 1-2 boduç tüketin şişlikleri azaltacaktır.

Maydanoz
Etkili tıpkısı hacet söktürücü olan maydanoz vitamin ve mineral deposudur. Maydanozu pir yıkayın ve öz şeklinde demleyin günde 2-3 boduç içebilirsiniz. Enfeksiyon kaynaklı şişmeleri geçirecektir ayrıca maydanoz bol aynı gereklilik söktürücüdür.

Zencefil
Zencefil natürel ayrımsız anti enflamatuardır. Zencefil hasım ile şişen ayaklarınıza ovma yapabilirsiniz. Zencefil krampları da geçirir.

Greyfurt düşman
Greyfurt hasım üzere tayyareci yağlar ayaklardaki şişlikler üzere kullanılabilir ayrıca anti enflamatuar özelliklere sahiptir olan bu yağ ciltten bir geceleyin bekletildiğinde gani benzeri sonuç verir.

Lahana yaprakları
Yeşil ya üstelik beyaz beş altı lahana yaprağını temizleyin ve buzdolabında aynı süre bekletin. Soğuyan dürme yapraklarını şiş alanların konusunda yerleştirin ve üzerin bir rabıta ile sarın. Cilt üzerinde tahminî 3 zaman kadar bekletin, şişliklerinizin geçmesine yardım edecektir.

Budala
Aynı nüsha salatalığı dilimleyin. Ayaklarda şişen bölgelere uygulayın ve üstüne ayrımsız bandaj ile sarın. Hıyar, ödem ve sertliği azaltır ayakların rahatlamasına apotr peki.

Limonlu çözüm
Limon suyu, toz tarçın, yağ, benzen ve akarsu karıştırın. Kök haline mevrut karışımı şişen ayaklara uygulayın. Bu hal genişlik çalışkan çözümlerden biridir. Ayaklarda oluşan şişkin ve sertliklerin azalmasını sağlar.

Elma sirkesi
Elma sirkesi ayaklardaki şişliklerin inmesine havari olurken ağrının hafiflemesini de sağlar. Elma sirkesini doğrudan şişliklere uygulayabilir veya ayağınızı beklettiğiniz suyun içerisine elma sirkesi ekleyebilirsiniz. ayak sismesi nasil gecer 5b1ac7b04b9e5 - Ayak Şişmesi Nasıl Geçer?

Rüşvet suyu
Tıpkı avuç arpa tanesini suda kahverengi olana büyüklüğünde kaynatın. Kaynayan arpaları süzün ve günde 1 – 2 çamçak soğuk haldeyken tüketin. Gereklilik söktürücü olduğu üzere vücuttan toksinlerin atılmasına apotr tamam.

Tonik
Kadem şişlikleri amacıyla makbul arz deli dolu çözümlerden biri birlikte gazlı sudur. Gazlı su şiş alanlara tonik şeklinde uygulanabilir. Şişliklerin yatışmasını sağlarken bire bir zamanda ağrıyı da hafifletir.

Karbonat
Karbonat ve pirinç suyunu bir miktarda ana haline gelene büyüklüğünde karıştırın. Elde edilen hamuru şişliklerin üzerine uygulayın. Aynı süre bekletildikten bilahare akarsu ile durulayın.

ayak sismesi nasil gecer 5b1ac7b166e33 - Ayak Şişmesi Nasıl Geçer?

Göl Ayağı başparmağı çıkıntısı elbette engellenir?

sizlere bi-kadin.com farkıyla sunulmuştur.