Evde Manikür Nasıl Yapılır?

Evde manikür nasıl yapılır?
  • 1 Star
    Loading...

Ellerinizin bakımlı görünmesini seviyor fakat kuaföre gidecek geçenek bulamıyor yada bütçe yazmak istemiyorsanız çok bir iki azıcık ayırarak evde özlük manikürünüzü yapabilirsiniz. Olur ama evde manikür pekâlâ yapılır? Işte 7 aşamada evde manikür yapımı…

Evde manikür nasıl yapılır?

1.hamle

Manikür yapmadan geçmiş varsa oje, aseton sebebiyle çıkarılmalı ve zamanı geldiyse tırnakları icap söbe ister düzlük şekilde kesin. Sonrasında törpüyle düzeltmeler yapabilirsiniz.

Evde manikür nasıl yapılır?

2. girişim

Tırnaklarınız üzere hangi haddinden fazla ne birlikte haddinden fazla antipatik olmayacak şekilde benzeri kaba ılık akarsu hazırlayın. Çokça fazla şekilde hazırlanma imkanı bulunan manikür suyu İçerisine yeğleme ettiğiniz saf tıpkı yağ koyabilirsiniz.Örneğin; Lavanta hasım,badem yağı, argan yağı genişlik çokça tercih edilenler beyninde.Tırnaktaki hasep dengesini çıkarmak için suya biraz damla sulu zırtlak suyu sıkılabilir, elan mıhlı tırnaklar üzere suya tıpkısı çay kaşığı kadar zeytin düşman ekleyebilir, daha parlak tırnaklar için ise gül suyu birlikte katabilirsiniz.Ayrıca tercihen manikür suyunda  çağa hasım, şampuan üstelik kullanılan ürünler ortada olabiliyor.

Evde manikür nasıl yapılır?

3. girişim:

Hazırladığınız manikür suyunun bulunduğu kabın içerisine tırnak uçlarınızı ağız ağıza sokacak şekilde yerleştiriniz.
Bu şekilde yeryüzü birkaç 5 evet dahi 10 dakika beklemelisiniz. Bu muamelat keski etlerinizin yumuşamasına, manikür işlemine başlayabilmenize imkân sağlar.

Evde manikür nasıl yapılır?

4. hamle

Tırnaklarınıza dalan vermek ve kırıkları temizlemek amacıyla öncelikle ellerinizi kurulayın ve bozulmamış olmasına dikkat gösterin.İster yazma isterseniz küt biçimde, tıpkısı kenardan diğer bire bir kenara bire bir yöne akilane olucak şekilde, tercihen cam yahut esrar törpü kullanarak törpüleyin. Hırçın şekilde törpülememeye ilgi edin, münasebetsiz halde tırnağa zarar verebilir ve takılıp takılmadığını cali ayrımsız çoraba sürterek sınav edebiliriz.

Evde manikür nasıl yapılır?

5.etap 

Törpüleme aşaması bittikten bilahare ölü deriden kurtulma işlemine geçilir. Kütikül çubuğu kullanarak tırnak etlerinizi geriye makul itmeye başlayınız şayet kütikül çubuğunuz yoksa kulak arıtma çubuğu dahi kullanabillirsiniz. Bu işlemi yaparken keski yüzeyine uymazlık vermemeye dikkat edin ayrıca etleri geriye akıllıca iterken çokça anif olmamaya çalışın.Aksi halde kanamaya amil kabil veya enfeksiyon kapmasına illet olabilirsiniz.

Evde manikür nasıl yapılır?

6.girişim

Geriye ittirme aşamasından sonraları bir anda tırnaklarınızı nemlendirmelisiniz. Tercihen vazelin, korkulu kıvamlı benzeri nemlendirici, kütiküller amacıyla özel üretilmiş kremlerden kullanabilirsiniz. Kullandığınız kremin fazlalığını betik havluyla karşı. Arkası Sıra keski hitit amacıyla beğenilen hususi makasla haddinden fazla derine girmeden, geberik deriyi stabil.

Evde manikür nasıl yapılır?

sizlere bi-kadin.com farkıyla sunulmuştur