Tırnaklarınızı Güçlendirmenin En İyi Yolları

Tırnaklarınızı güçlendirmenin en iyi yolları
  • 1 Star
    Loading...

Tırnaklarınızın sağlığı, vücudunuzun sağlığının aynasıdır. Şayet hastalıklı, kırılgan yahut donuk iseler vücudunuzda ara sıra problemler kâin olabilir. Hastalıklı tırnaklar palas ayrılır yahut kırılır. Şayet manikür yaptırmayı yahut tırnaklarınızı renklendirmeyi seviyorsanız bu genişlik az çok can sıkıcı benzer. Tırnakları zayıflatan şeylerden kaçınarak gine metin olmalarını sağlayabilirsiniz. Tırnakları perçinlemek için genişlik büyük iki bap biyotin ve proteindir. Dolayısıyla bunları mukteza düzeyde kabul etmek gerekir.

Yaş ilerledikçe tırnaklar zayıflayabilir fakat zayıflamanın yegâne nedeni yaş değildir. Suya çokça maruz kalmaları bile tırnakları güçsüzleştirebilir. Cağ yaptığınızda, yüzdüğünüzde veya elinizi yıkadığınızda tırnaklarınız suyu emer. Tırnaklardaki hücreler genişler ve esnerler. Bu üstelik ant zarfında zayıflamalarına sefer açar. Soğuk havanın dahi analog benzeri etkisi vardır, zımnında kış aylarında sorumluluk yunak eldivenler içki içmek tırnakları güçlendirmenin yalınç yollarından biridir.

tırnak - Tırnaklarınızı Güçlendirmenin En İyi Yolları

Genetik, tırnak sağlığında çokça muhteşem ayrımsız faktördür. Ebeveynlerinizden birisinin güçsüz, kırılgan tırnakları varsa, sizde görülme ihtimali dahi artar. Bunu değiştiremezseniz bile sağlıklı çalışmamak yarayışlı olacaktır. Tiroit Bezi hastalığı veya kansızlık gibi keyif problemleri de tırnak sorunlarına kat çevirici. Şapadanak tırnaklarınız çokça kırılgan olursa bu tıpkısı hastalığın başlangıcı cins zımnında doktorunuzla görüşmeniz referans edilir.

Proteinin içindeki bina taşlarından keratin tırnakların esas maddesidir. Yeterince protein, nedeniyle keratin ahzetmek tırnakları yükseltmek amacıyla şarttır. Bu sebeple bereketli mübarek deniz ürünleri, tavuk, incir, yumurta ve tekmil tahıllı gıdalar tüketmeniz kaynak edilir. B7 vitamini olarak bile bildik biyotin da yaşayan tırnaklar ve saçlar amacıyla gereklidir.

fft20 mf4172968 - Tırnaklarınızı Güçlendirmenin En İyi Yolları

Somon, yemişler, yasmık, muz, fasulyeler ve karnabahar çokça biyotin içeren gıdalardandır. Şayet beslenmeyle yeterince alamıyorsanız beisn takviyesi yerine bile almayı düşünebilirsiniz. Ancak tırnakların kendilerini baştan canlandırmaları yaklaşık 6 kamer sürer, zımnında sonuçları kaplamak için 6 kamer beklemeniz gerekir. Vücudunuz mıhlı tırnaklar üzere çinkoya de ihtiyaç duygulu. Bu mineral vücudun, keski yapısına katılan proteinleri tevlit becerisini düzenler. Yufka al et, yengeç, yeşil fasulye, soya fasulyesi ve kaju verimli miktarda çinko içeren besinlerdendir.

Eğer düzenli olarak manikür yaptırıyorsanız tırnak cilası ve aseton de tırnaklarınıza kötülük veriyor cins. İkisinde da çokça miktarda kimyevi bulunur ve özellikle aseton tırnağın doğal yağlarını da götürür. Asetonsuz oje çıkarıcılar kullanabilirsiniz fakat ana faydası olacak özdek 2-3 kamer için tırnakları öz haline tasarruf etmek ve güçlerini kazanmaları üzere devir tanımaktır.

Hemen Keyif

sizlere bi-kadin.com farkıyla sunulmuştur.