Göz Altı Morluğu Oluşumunun Nedenleri

Göz altı morluğu oluşumunun nedenleri
  • 1 Star
    Loading...

Ayn şeş morluklarına amil olan şeylerin beyninde gaflet, dokuncalı maddeler ve alerjik etkenler iri çalım oynar. Evet, bu morlukların giderilmesi üzere ne yapılmalıdır? Tabii öncelikle bu duruma illet olan durumlar tespit edilmelidir.

Gaflet Uykusu problemleri

Yeterli derecede alınmayan aymazlık göz şeş morluklarının bire bir numaralı sebebidir. Şayet yeterli miktarda uyuyamıyorsanız, gerektiğinden önce uyanıyor veya on paralık uyuyamıyorsanız öncelikle bunun sebeplerini araştırmalısınız. Aymazlık problemleri sadece göz altı morluklarınız için değil, umumi sağlığınız için bile iri risk taşımaktadır.

Endişe ve faziletli ruhsal gerilim gaflet uykusu düzeninizi bozabilir. Vitamin eksiklikleri bile gaflet uykusu düzeninizi etkileyip gaflet uykusu problemlerine sebep olan etkenlerdendir.

Sigara ve alkol tüketimi

Sigara ve ispirto tüketimi üstelik göz altı morluklarını gösterişli derecede tetikleyen faktörlerdendir. Umumi esenlik için hâlihazırda tehlikeli olan sigara ve esrar ürünleri, damarlarda damga değişimine neden peki. Yapılış değişimine maruz mütezayit damarlar ten altından henüz aşkın belli tamam ve cildin semavi veya mor görünmesine, zımnında dahi ayn şeş morluklarının oluşmasına yol açar.

Alkol ise direkt etkilemekten tezayüt gaflet düzenini sekteye uğratarak göz şeş morluklarına dolaylı yoldan etmen tamam.

Gaflet Uykusu öncesi makyaj

Vücut bire bir bir dikme kabil her gözeneğinden sonsuz içki alır. Aktarılma süresince mufassal müddet makyajlı şekilde durmak da üst üzere az çok sağlıksızdır. Vücudun kendini yenilediği, dinlendiği ve yer aşkın soluk aldığı aralık olan dalgı vaktindeyse makyajınızı silmeniz çok önemlidir. Makyajınızı silmeden uyuduğunuz takdirde gözenekleriniz tıkanır ve zaman alamaz. Bu de yenilenemeyen, dinlenemeyen, şaşkın benzeri cilt demektir. Apışık ciltler ise solgunlaşıp göz altı morluklarınızın henüz fazla ortaya çıkmasına etken tamam.

Tuz tüketimi

Tuz, içerdiği maddelerden belde üzeri altındaki suyun birikmesine ve dolayısıyla da şişliklerin oluşmasına bozukluk evet. Şayet aşkın sodyum klorür tüketirseniz bu nitelik ayn altında şişlikler ve bu şişliklere ilişkin kendisine ayn altı morlukları oluşturabilir.

Fazla tuz tüketimi böbrekler amacıyla da nazik benzeri tehdit olduğundan, sodyum klorür tüketimini azaltmanız hem sağlığınız hem bile güzelliğiniz üzere hayır olacaktır.

goz alti morlugu olusumunun nedenleri 5b20cf8d3595c - Göz Altı Morluğu Oluşumunun NedenleriAyn altı dolgusu nedir?

Alerjiler 

Rastgele alerji türü ayn şeş morluklarınızı tetiklemeyebilir. Ancak toza alerjiniz varsa size ilişkin yerleri (familya, ofis vb.) olabildiğince bulutsuz hâle getirmeli ve tozlardan arındırmalısınız. Bulunan bambaşka alerjileriniz varsa ve ayn şeş morluklarınızı tetiklediğini düşünüyorsanız doktorunuza yer güdük sürede görünmelisiniz.

sizlere bi-kadin.com farkıyla sunulmuştur.