Maya Maskesi Nasıl Yapılır?

maya maskesi nasil yapilir maya maskesinin cilde faydalari 1517482659 2324 750x420 - Maya Maskesi Nasıl Yapılır?
  • 1 Star
    Loading...

İnsanoğlunun doğasında hep daha genç, pürüzsüz bir cilde sahip olmak ve daha güzel görünmek vardır. Maya maskesi nasıl yapılır kısmına geçmeden önce, maya maskesi hakkında biraz bilgi verelim. İnsanlar zamanla yaşlanır ve ciltlerinde kırışıklıklar meydana gelir, oysa birazdan bahsedeceğimiz doğa harikası bu yöntemle en az beş yaş gençleştiğinizi hissedeceksiniz. Adeta derinizin gözeneklerini açarak onarı ferahlatacak ve tekrardan gergin bir hal verdiğine şahit olacaksınız.

Tüm bu gençleşme hem de oldukça kolay ve basit malzemelerle yapılmaktadır. Bu malzemeler neler diyecek olursanız; 1 kutu yaş maya, tahmini 1 çay kaşığı kadar limon suyu, yarım bardak kadar su ve buz bizim maskemizin ana malzemeleridir.

cilt genclestirici yas maya maskesi - Maya Maskesi Nasıl Yapılır?

Maya Maskesi Hazırlama ve Uygulama

  • Maya maskesi nasıl yapılır; öncelikle yüzümüzün yüzeyini limon suyumuzla silerek toz ve kirlerinden arındırıyoruz. Cildimiz tekrardan kuruduktan sonra hazır hale geliyor.
  • Yaş maya ile suyu bir kap içerisinde krem kıvamına gelinceye kadar iyice karıştırıyoruz.
  • Krem haline gelmiş olan bu özel karışımı ağızımıza ve gözümüze gelmeyecek şekilde tüm yüzümüze iyice yedirerek sürüyoruz. Eğer dilerseniz boyun ve dekolte denilen kısmada sürebilirsiniz.
  • Bu işlemin sonrasında kem sürmüş olduğumuz bölgeleri hava alabileceği türden bir bezle güzelce örtün. Bu konuda gazlı bez oldukça işinizi görecektir.
  • Daha önceden hazırlamış olduğunuz sıcak su ile ıslatılmış havluyla yüzünüzü sarın, fakat ağız kısmınızın açık kalmasına dikkat edin.
  • Bu havlu koyma işlemini havlunun her ılımasından sonra alarak tekrar sıcak su ile ısıttıktan sonra tekrar koyarak, bu şekilde en az beş kez tekrarlayınız.
  • Bu beş kez tekrarlama işlemi bittikten sonra yüzünüzü artık soğuk suyla yıkayabilirsiniz ve böylece maskeden yüzünüzü arındırmış olursunuz. Maya maskesi nasıl yapılır sorumuzun cevabını da böylece öğrenmiş oldunuz.

Bu şekilde hazırlamış ve cildimize uygulamış olduğumuz maya maskesi cildimizdeki ölü hücreleri temizler. Cildimizi yenileyerek daha canlı görünmesini sağlar ve kırışıklıkları yok eder. Yüzümüzdeki her tür lekelerden kurtulmamızı sağlayarak cildimizin yağ oranını da dengeleme vazifesi görür. Tüm bunların yanında şunu da söylemeden geçemeyeceğim eğer cildinizin yukarıdaki bazı maddelere alerjisi varsa kesinlikle lütfen bunu öğrenmeden denemeyiniz.

sizlere bi-kadin.com farkıyla sunulmuştur.