Süt Maskesinin Cilde Faydaları

sut maskesi - Süt Maskesinin Cilde Faydaları
  • 1 Star
    Loading...

Süt bütün memeli canlıların ilk gıdası olarak bilinmektedir. Bu açıdan bakıldığında sütün ne kadar yararlı ve faydalı olduğu aşikar ortadadır. Aynı şekilde süt maskesi uygulaması da hiç şüphesiz ki cilt için vazgeçilmez bir şifa kaynağı olmaktadır. Çünkü süt bünyesinde birçok mineral ve vitamini aynı anda barındırmaktadır. Yüzyıllar boyunca birçok kraliçe ve prenseslerin süt banyosu yaptığı ve uzun yıllar genç kalabildikleri bilinmektedir. Bunlardan en ünlüsü de eski Mısır’ın efsanevi kraliçesi Kleopatra’dır. Kleopatra pürüzsüz, parlak ve bebeksi cildini düzenli ve sürekli yapmış olduğu süt banyolarına borçlu olduğunu dile getirmiştir.

sut maskesinin cilde faydasi nelerdir - Süt Maskesinin Cilde Faydaları

Süt Maskesi ve Yararları

Süte bu özelliğini kazandıran bir başka içeriği ise, bir alfa hidroksit asidi olan laktik asit içeriği sayesinde canlı vücudundaki ölü hücreleri temizleyerek yerlerine buradaki hücrelerin yenilenmesini sağlamasıdır. Süt yine deri üzerindeki ölü hücreleri götürmekte ve buradaki renk farklılıklarını da gidermektedir. Süt maskesi sayesinde yine içerisinde barındırdığı amino asitler cildin derinliklerine kadar inmekte ve buradaki derilerin doğal yollardan nemlenmesini sağlamaktadır. Çünkü süt vücuttaki derinin su tutma kapasitesini de artırmaktadır.

Süt bağışıklığı güçlendirici bir içeriğe sahiptir ve bünyesinde bol miktarda antioksidan içermektedir. Bu özelliği sayesinde de vücutta birikmiş olan zararlı tüm unsurlarla savaşır ve onların bünyeden uzaklaşmasını sağlar. Dünya Ulusal Süt Konseyi, sütün protein, kalsiyum, potasyum vitamin, fosfor, A, D ve B12 gibi mineral ve vitaminler açısından çok zengin olduğunu bildirmiştir. Süt tüm bu zengin içeriği sayesinde cildinizin ihtiyacı olan yenilenmeyi rahatlıkla sağlayabilmektedir.

sut maskesi - Süt Maskesinin Cilde Faydaları

Süt Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Sivilcelerle mücadele için süt maskesi hazırlamak istiyorsanız eğer, biraz fuller toprağı ile sütü karıştırın içerisine de ser miktarda gül suyu döküp sivilceli bölgenize sürün. Kuruyuncaya kadar vücudunuzda kalmasına izin verin, çok kısa bir sürede vücuttaki yağları temizleyip cilt kuruluğunu yok ederek sivilcelerinizin kaybolduğunu göreceksiniz.

Kuru ciltlerimizi daha canlı ve nemli yapmak istiyorsak eğer 1 yemek kaşığı sütle yarım tatlı kaşığı balı iyice karıştırın ve pamukla yüzünüze uygulayın. Yarım saat kadar bekledikten sonra yıkayınız cildinizin canlandığını fark edeceksiniz.

Yine 1 yemek kaşığı süte 1 tatlı kaşığı bal ekleyip birazda tarçın katarak, bu karışımı göz çevresi hariç yüzünüze sürerseniz bebeksi bir cilde kavuşursunuz.

 

sizlere bi-kadin.com farkıyla sunulmuştur.