Yüzdeki Tüylerden Kurtaran Maske

istenmeyen tuyler 760x410 - Yüzdeki Tüylerden Kurtaran Maske
  • 1 Star
    Loading...

Yüzdeki tüyler pek çok kişi için sorun teşkil etmekte ve bu tüylerden kurtulmak için çeşitli yöntemler denenmektedir. Bunun için genellikle tüy azaltıcı maskeler uygulanmaktadır. Doğal yöntemler daha fazla işe yaradığından ve yan etkisi olmadığından dolayı daha çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Böylece yüzdeki tüylerin tedavisinde ve ciltle ilgili daha pek çok konuda doğal maskeler hazırlanmaktadır.

Yüzdeki tüylerden kurtaran maske tariflerine bakıldığında bunlar içerisinde ilk dikkat çeken zerdeçal olmaktadır. Zerdeçalın cilt yenileyici ve tüyleri azaltıcı etkisi bulunmaktadır. Bu sayede istenmeyen tüylerin görünümü ve oluşumu en aza indirilmektedir. Etkili sonuç almak için verilen tarifin eksiksiz ve doğru biçimde uygulanması gerekmektedir.

yuz - Yüzdeki Tüylerden Kurtaran Maske

Yüzdeki Tüyler İçin Maske Tarifi

Yüzdeki tüyler genellikle genetik faktörler, stres, hormon bozukluğu, menopoz gibi nedenlerden dolayı çıkmaktadır. Bu tüyerden kurtulmak için evde doğal yöntemlerle hazırlanmış maskeler vardır.

Yüzdeki tüyler için mısır unu maskesi tarifine bakıldığında bir çay kaşığı mısır unu, bir çay kaşığı şeker, bir yumurtanın akı birbiriyle iyice karıştırılır. Daha sonra elde edilen karışım yüze güzelce sürülür ve yaklaşık yirmi dakika kadar bekletilir. Sürenin dolmasıyla birlikte mısır unu maskesi bol suyla yıkanır ve temizlenir. Maske kuruyunca soyularak da çıkarılabilir. Bu maskenin bir haftada iki kez olacak şekilde yapılması yeterli olmaktadır. Böylelikle istenilen sonuç elde edilebilir ve yüzdeki tüyler azaltılır.

Yüzdeki Tüylerden Kurtulmak İçin Maske

Yüz tüylerinden kurtulmak için leblebi tozu maskesi önerilir. Buna göre iki yemek kaşığı leblebi tozu, bir yemek kaşığı süt kreması, bir çay kaşığı zerdeçal ve iki çay kaşığı süt yumuşak bir kıvam elde edilene kadar iyice karıştırılır. Daha sonra yüze sürülür ve kuruması için yaklaşık yirmi dakika kadar bekletilir. Sürenin dolmasıyla yumuşak banyo lifi ve ılık suyla maske yüzden temizlenir. Maskenin daha etkili olabilmesi için bir haftada iki ya da üç kere uygulanması yeterli olmaktadır. Bu sayede hem yüzdeki tüylerden kurtulmak mümkün hale gelmekte hem de ciltteki ölü hücreler atılmaktadır. Ayrıca cilt renginin açılması için de leblebi tozu maskesi fayda sağlamaktadır.

sizlere bi-kadin.com farkıyla sunulmuştur.