Saçlarla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

Saçlarla ilgili doğru bilinen yanlışlar
  • 1 Star
    Loading...

Çocukluk döneminden beri saçlarla ilişik birçok molekül söyleniyor. Olur bunların hangisi akilane hangisi kavisli? Aha saçlarla ilgilendiren makul bildik yanlışlar:

Saçları fön makinesiyle kurutmak zararlıdır

Eğer saçlarınız kısaysa kuruması beş altı dakika süreceğinden kurutucuya icap duymazsınız. Fakat teferruatlı saçlar amacıyla kurutucu kaldırmak herhangi bir ahit daha ongun akıbet verir zira saç ıslakken saç hücrelerinde oluşan keratini namevcut porte. Bu da saçlarınızın kurumasına sebep olur.

Saçlarla ilgili doğru bilinen yanlışlar

Saç şampuana alışır

Saçlar, tıpkısı tırnaklar kabilinden ölü dokular oldukları üzere şampuanınıza yordam kazanamaz ya bile farklı aynı şampuan kullandığınızda çabuk kirlenmez. Bu türlü şeyleri etkileyen birçok illet olabilir ancak şampuanınızın markası bunlardan biri değil.

Saçlarla ilgili doğru bilinen yanlışlar

Kepeklerin sebebi saç derisi kuruluğudur

Hayır, mecmu tersi kepekler besili saç tiplerinde daha çok oluşur. Bu yüzden kepek probleminiz varsa saç düşman kullanmasanız dolgunca edersiniz yoksa buut elan biberli ağıl gelebilir.

Saçlarla ilgili doğru bilinen yanlışlar

Saç kırıkları onarılabilir

Birkaç maske sayesinde saç kırıklarını kapatabilirsiniz ama onları sıradan onarabilmek için maalesef kestirmekten bambaşka misil yoktur.

Saçlarla ilgili doğru bilinen yanlışlar

Sık yıkarsanız saçlarınız yağlanır

Tıpkı saç rengi ve saç tipi kabil saçınızın yağlanması üstelik tamamen genetiğiniz ile ilgilidir. Bu yüzden saçları yıkama zamanının saçınızın yağlanmasıyla bir ilgisi yoktur.

Saçlarla ilgili doğru bilinen yanlışlar sizlere bi-kadin.com farkıyla sunulmuştur.