Muz Kabuğu ile Gözeneklerinizi Sıkılaştırın

muz kabugu 760x410 - Muz Kabuğu ile Gözeneklerinizi Sıkılaştırın
  • 1 Star
    Loading...

Genel olarak bütün herkes muzu yedikten sonra kabuğunu çöpe atar. Ancak muz kabuğunun çok fazla sayıda yaraları vardır. Bunlardan en önemlisi muz kabuğu ile gözenekleri sıkılaştırmaktır.

Gözenekleri Sıkıştırmak İçin Muz Kabuğu

Muz aslında sadece bir meyve değildir. Başlı başına muz adeta bir mucize gibidir. Özellikle muz kabuğu içinde antioksidan, potasyum ve mineral bulunduran büyük bir kaynaktır. Cildin genç kalmasına büyük yardımcı olan bu özel formül tam olarak muz kabuğunun içinde saklı bir zenginlik deposudur. Muz kabuğu ile  gözeneklerinizi sıkılaştırmak için en doğal cilt bakımı yapmanız mümkün olmaktadır. Yüzünüzü iyice yıkayın ve daha sonra muz kabuğunu uygulayabilirsiniz. Muz kabuğunu yüzünüze uygululamak için ovalamalısınız. Böylece cildinizin gençleşmesine ve gözenekleri kapanmasına yardımcı olacaksınız. Bu uygulamayı her gün rahatlıkla yüzünüze sürebilirsiniz. Çok kısa bir süre içinde muz kabuğu sayesinde kesin ve olumlu sonuçları çok rahat bir şekilde almanız mümkün olmaktadır.

muz kabugu goz torbasi - Muz Kabuğu ile Gözeneklerinizi Sıkılaştırın

Muz Kabuğunun Faydaları Nelerdir?

Muz kabuğunun ciltteki gözenekleri sıkılaştırmasının yanı sıra daha bir çok faydaları bulunmaktadır. Bunlardan biri de sivilce ve akne tedavisinde muz kabuğunun önemidir. Muz kabuğu cilt gözeneklerinden toksinleri uzaklaştırmaktadır. Doğal bir sökücü madde gücü bulunan muz kabuğu akneleri tedavi etmektedir ve akneleri en aza indirmektedir. İçerisinde bulunan antioksidan dolayı akne oluşumuna sebep olan mikroplar ile savaşmaya yardımcı olacaktır. Artı olarak muz kabuğunu içinde iltihap önleyici özelliği bulunmaktadır. Ciltte bulunan iltihaplardan kurtulmanız için muz kabuğu en iyi çözüm yolu olacaktır. Cilt lekelerinin yok olması için muz kabuğu çok önemli bir yere sahiptir. İçinde buldurduğu çok sayıda vitaminler sayesinde lekeleri tedavi etmekle kalmaz siyah noktalarından yok olmasına yardımcı olmaktadır.

sizlere bi-kadin.com farkıyla sunulmuştur.