Rimelin Kurumaması için Ne Yapmalı?

Untitled 1 760x410 - Rimelin Kurumaması için Ne Yapmalı?
  • 1 Star
    Loading...

Rimel, göze kattığı anlam nedeni ile kadınların vazgeçilmez makyaj ürünüdür. Kadınlar özellikle uzun kirpikler ister. Çünkü uzun kirpikli kadınların daha güzel bakışlara sahip olduğunu düşünürler. Ayrıca etkili bakışlar için göz makyajlarına olukça önem verirler. Bu durum sonucunda da göz makyajlarını sıklıkla yaparlar. Göz makyajının tamamlayıcı ürünü ise rimeldir.

Hiçbir göz makyajı rimel kullanmadan tamamlanmaz. Ancak bu sayede göz makyajı beklenilen etkiyi sağlar. Kadınlar rimel seçiminde uzun kirpik detayına dikkat ederek her zamankinden daha etkili bakışları elde etmeyi sağlarlar. Bu sayede de kusursuz güzelliklerine doğru rimel kullanarak ulaşabilirler.

Rimel Kullanımı

Rimel kullanımında kadınların dikkat ettiği pek çok önemli ayrıntı vardır. Bu ayrıntılar ile kadınlar istedikleri göz yapısına ulaşmayı sağlar. Kimi kadınlar uzun kirpiklere sahipken; kimi kadınların kirpiği ise istediği uzunlukta değildir. Bu nedenle de kirpiklerini uzatmak ister Kirpiklerin uzanmasında ise en etkili ürün rimeldir. Hem kirpikleri hedeflenen uzunluğa kavuşturan hem de herkese etkili bakışlar sağlayan rimellerde kimi zaman kuruma problemi oluşur.

rimel maskara - Rimelin Kurumaması için Ne Yapmalı?

Kuru Rimeller İçin Çözümler

Rimel kuruması kadınların en istemediği durumlar arasındadır. Kadınların makyaj ürünleri oldukça değerlidir. Kendileri için özel olarak aldıkları bu ürünlerin bozulmasını istemezler. Bu nedenle de rimellerin kullanımına dikkat ederek kuruluk problemini ortadan kaldırabilirler.

Rimelin kurumasının en önemli sebebi kapağını açık unutmaktır. Genellikle acele ile makyaj yapıldığı zaman kapağı sıklıkla açık unutulur. Bu durumda da rimelde kuruma oluşur. Kapağı düzgün bir şekilde kapatılarak da rimelin kuruması önlenir.

Rimelin kurumasını önlemek için yapılacaklardan biri de içerisine fazla hava girmesini engellemektir. Bunun için rimelin sürekli olarak girdirilip çıkarılması yerine dairesel hareketler içerisinde bulunması çok daha etkili sonuç verecektir.

sizlere bi-kadin.com farkıyla sunulmuştur.