Diş Macununun 15 Pratik Kullanım Alanı

Diş macununun 15 pratik kullanım alanı
  • 1 Star
    Loading...

Gözene camı

Gözene camlarınızın herhangi bir iki tarafını diş macunuyla ovalayıp durularsanız sizi rahatsız eden buğulanmayı önleyerek görüşünüzü netleştirebilirsiniz.

Saç boyası

Saç pentür esnasında cildinize ve kıyafetlerinize geçici boyaları diş macunuyla ovalayarak acilen çıkarabilirsiniz.

Ruj lekesi

Kıyafetlerinize geçici ruj lekelerini diş macunuyla ovalayarak çabukça çıkartabilirsiniz. Şayet geçmiş seferinde çıkmıyorsa durulayıp tıpkı işlemi çıkana kadar tekrarlayabilirsiniz.

dis macununun 18 farkli kullanim alan 687x400 min - Diş Macununun 15 Pratik Kullanım AlanıGümüş parlatma

Diş macununu metal ve gümüş eşyalarınıza sürüp ayrımsız bezle ovalayıp durularsanız eşyalarınız parlayacaktır. Eğer bu yöntemi yavaş yüzeyli maddeler üstünde denerseniz bu maddeler çizilebilir.

Sararmış tırnaklar

Tırnaklarınızı diş macunuyla fırçalarsanız nitelik bozulmalarını geçirip tırnaklarınızın bozuk rengine döndüğünü görebilirsiniz.

Ütü tabanı

dis macunu nerelerde kullanilir 375x276 - Diş Macununun 15 Pratik Kullanım AlanıÜtünüzün tabanında oluşan ızdıraplı lekelerini diş macunu ve ince bire bir çaput yardımıyla basit çıkarabilirsiniz.

Ayna buğulanması

Banyo esnasında buğulanan aynanızın buğulanmasını menetmek için diş macunuyla silerseniz buğulanmanın önüne geçebilirsiniz.

Boya kalemleri 

Pastel boya veya kalemlerle boyanmış duvarlar hele çocuğu olan çiftler üzere bire bir sorundur. Bu boyaları duvarınızı diş macunuyla silerek çıkarabilirsiniz.

Beyaz ayakkabılar

Çok çabuk kirlenen beyaz zehir mülevven ayakkabılarınızı üzerinde diş macunu bulunan diş fırçasıyla fırçalarsanız sakat beyazlıklarına kavuştuklarını görebilirsiniz.

Sivilce

Sivilcenize az buçuk diş macunu sürüp aynı müddet bekledikten sonradan durularsanız içindeki yağın ve şişkinliğin çok henüz azaldığını görebilirsiniz.

hqdefault - Diş Macununun 15 Pratik Kullanım Alanı

Soğan ve sarımsak kokusu

Soğan ve sarımsak gibi kokulu besinlerin ellerinizde bıraktığı kokunun geçmesi için ellerinizi diş macunuyla yıkayabilirsiniz.

Çivi delikleri

Duvarlara çakılan çiviler ufak delikler bırakırlar. Bunun kabil delikleri karbonat ve diş macunu karışımı yardımıyla derhâl kapatabilirsiniz.

Musluklar

Evinizde bulunan ayakyolu musluklarınızı üstünde diş macunu mevcut diş fırçasıyla fırçalarsanız temizlenip bozuk parlaklıklarına kavuştuklarını görebilirsiniz.

Ahşap çizilmeleri

Ahşap mobilyalar, yüzeyleri dolayısıyla hafif çizilebilirler. Bu yüzden temizliklerinin tetik yapılması gerekir. Mobilyalarınıza süreceğiniz diş macununu bezle silerek mobilyalarınızın temizliklerini sağlayabilirsiniz.

dis macununun 15 pratik kullanim alani 5b20969dd7237 - Diş Macununun 15 Pratik Kullanım Alanı

Mutfakta diş macunu bulundurmak amacıyla beş altı neden

Sakız

Saçınıza ciklet yapışırsa diş fırçası ve diş macunuyla hafifçe sürterek bu sorunu çözebilirsiniz.

sizlere bi-kadin.com farkıyla sunulmuştur.