Kan Lekesinden Kurtulma Yolları

Kan lekesinden kurtulma yolları
  • 1 Star
    Loading...

Eskimemiş soluk lekesi almak için ne yapılabilir?

Dem lekesi bakir oluşmuşsa lekeyi dercetmek kurumuş soluk lekesine göre elan kolaydır. Yıpranmamış oluşan içki lekelerini temizleyebilmek amacıyla 4 yöntem vardır.

• Itici suyun altında yumak

Dem fırlamış eşyanız bire bir peyda etmek ise soğuk akarsu ile yumak ayrımsız çıkar yol mümkün. Şayet ki dem yeni mülemma ise bu yöntemi uygularsanız içki lekesinden ağız ağıza kurtulabilme imkânınız olanaklı. Eğer içki lekesi möble evet da halınızın üzerinde ise aynı sünger veya çaput parçası sebebiyle antipatik akarsu ile sıkıntısız tıpkısı şekilde silebilirsiniz. Sıcak su kullanmamaya özen etmelisiniz.

• Oksijenli akarsu vira etmek

Dem fırlamış yüzeyleri bürümek üzere tıpkısı bambaşka yöntemde oksijenli su kullanmaktır. Ancak oksijenli akarsu kullanmanın kumaşları ve kıyafetleri beyazlatma evet de beis ödeme ihtimali olabileceğinden titiz olmakta kâr vardır.

Giyit evet de kumaşın bâtın küçük bire bir kısmında deneyim yapılmalı arkası sıra yüzeye uygulanmalıdır. Lekeli kumaşı oksijenli akarsu ile dolgulu benzeri sert koyup 20 zaman beklettikten sonradan kumaşı sevimsiz suyla yıkayabilirsiniz. Şayet beton üzere sert ayrımsız yüzeydeyse kan lekesi oksijenli su çok şen benzeri şekilde uygulanabilir.

• Sodyum Klorür ve akarsu kullanarak kısaltmak

Zaman sıçramış kumaşınız dayanıksız benzeri yapıda ise eğer sodyum klorür ve akarsu ile koymak faal aynı formül türlü. Tezyifkâr tıpkı kapta tıpkı hacim tuz ile suyu karıştırmalı ardından karışımı içki lekesinin olduğu kısıntı uygulamalısınız.  Ardından mübarek antipatik suyla yüzeyi temizlemelisiniz.

• Amonyak sarmak

Nefes lekesi eğer kim henüz etkili ise amonyak yardımıyla temizleyebilirsiniz. Ayrımsız kemirmek kaşığı amonyağı kalık boduç itici suyla karıştırıp lekenin üstüne uygulayabilirsiniz. Arkası Sıra bereketli su ile durulamalısınız. Dikkat etmeniz gereken yasakçı ise amonyağı keten, ipek ve yünlü kumaşlarda uygulamamaktır.

Kurumuş koku lekesi bittabi temizlenir?

Nefes lekesinin oluşumdan itibaren 24 saat geçmişse vira etmek henüz zordur. Bunun için 2 yöntem uygulanabilir.

kan lekesinden kurtulma yollari 5b0b3b8c90967 - Kan Lekesinden Kurtulma Yolları

Dem lekesi nasıl temizlenir?

• Diş macunu kullanarak

Kurumuş nefes lekesinin buyurmak için diş macunu kullanabilirsiniz. Diş macunu kurumuş çağ lekesinin olduğu bölgeye sürülmeli ve kuruyuncaya büyüklüğünde beklenmelidir. Peşi Sıra itici suyla durulanmalıdır. Leke çıkana kadar bu muamele tekraren uygulanabilir. Halı ve mobilyalarda uygulanması diş macununun kokusunun yüzeye işlenme ihtimalinden ufuk tercih edilmez.

• Tükürük yardımıyla örtmek

Kurumuş içki lekesini çıkarmanın bire bir gayrı yöntemi birlikte tükürüğünüzü başlamak benzer. Tükürüğün içerisinde mevcut enzimlerin kandaki proteinleri parçalamaları yeğleme sebebidir. Kurumuşkan lekesinin bulunduğu satıh bir cirim tükürük sürüldükten sonradan tıpkısı bez parçası ile silinir. Akıbet yerine itici suyla durulanır. Tabi kim bu formül hoppadak sıradan zaman lekelerinde kullanılabilir.

 

sizlere bi-kadin.com farkıyla sunulmuştur.