Makyajsız Güzel Nasıl Görülür?

makyajsiz guzel 760x410 - Makyajsız Güzel Nasıl Görülür?
  • 1 Star
    Loading...

Makyaj günümüzün olmazsa olmazıdır fakat makyajın fazlası zarar olmaya başlamış çeşitli cilt sorunlarının yanı sıra kanser gibi hastalıkları da tetiklemeye başlamıştır bu yüzen akla gelen ilk soru makyajsız güzel olma sorularıdır.

Bu soruların cevabı elbette vardır ve makyajsız güzel olmak mümkündür. Birçok ünlü kişide bu doğal yolları tercih ederek sağlıklı bir şekilde güzelleşmektedir. Eğer makyaja alıştıysanız ve bırakamıyorsanız bu konunun da çok basit yolları bulunmaktadır.

Makyaja Alışan Biri Nasıl Bırakır?

Eğer makyajı bırakmakta bir takım zorluklar ile karşılaşıyor bir türlü kendinizi beğenmiyor iseniz tamamen makyajsız olmak istemiyorsanız makyaj yapmayı yavaş yavaş bırakmayı deneyin. Mesela ilk gün fondöten ya da bb krem tarzı kullanmayıp sadece bir tanesini tercih edebilirsiniz böylece azalttıkça devamı gelir ve daha güzel daha doğal bir görünüm elde edersiniz.

1416323777257 - Makyajsız Güzel Nasıl Görülür?

Makyajsız Güzel Görünmenin Yolları

İlk olarak mutlaka cilt bakımı yapın cilt bakımının birçok doğal yolu var. Doğal ve makyajsız bir cilt mükemmel durur. En az haftada 2 kere doğal maskeleri, bakımları uygulayarak cildinize özen gösterin. Evde buhar banyosu da yapabilirsiniz böylece ölü hücrelerden de kurtulabilirsiniz. Paranızı makyaj malzemeleri yerine bakım ürünlerinde kullanabilirsiniz. Böylece cildinize zararsız bir şekilde birikim yapabileceksiniz. Bir diğer yol da makyajdan çok kıyafetleriniz hakkında giydiğiniz şeylere özenin sizin cilt tonunuza uyan yakışan kıyafetleri tercih etmenizde sizi güzel gösterecektir fakat sakın abartmayın sade ve şık şeyleri tercih edin. Bir diğer yol ise dişlerinizin bakımı konusudur mutlaka dişlerinizi fırçalayın ve leke olup olmadığına daima dikkat edin. Diğer bir yolumuz ise kaşlarınızı şekillendirme konusudur. Günümüzde kaş boyama işlemi ve kaş şekillendirme konusu oldukça sık duyulmaktadır. Eğer güzel görünmek istiyorsanız kaşlarınızı simetrik bir şekilde şekillendirebilirsiniz.

Makyaj yapmama doğal görünümün yanı sıra size sağlıklı bir cilt yapısı verecektir mutlaka cildinizi koruyunuz böylece zaten cildiniz hep güzel görünecektir.

sizlere bi-kadin.com farkıyla sunulmuştur.