Topuklu ayakkabının ayağı acıtmaması için ne yapılmalı?

Topuklu ayakkabının ayağı acıtmaması için ne yapılmalı?
  • 1 Star
    Loading...

Topuklu ayakkabının ayağı acıtmaması için ne yapılmalı?

Topuklu ayakkabılar kadınların korkulu rüyası olmasına rağmen yinede şıklığın ayrılmaz bir parçasıdır. Tüm gün topuklu ayakkabılar üzerinde durabilmek için…

İlk olarak ayaklarınızı tanıyın! Ayak tipiniz neyse ince veya uzun, kalın ya da ince ayak yapılarına sahipseniz ayak tipinize tarafından topuklu ayakkabılar tercih etmeye itina gösterin. Aksi durumda kalın taraklı bir etap yapısına sahipseniz stiletto sizin için son derece yanlık bir seçim olacaktır. 

1512110312-9Q2M.29

Çoğunlukla topuklu pabuç denildiğinde akla gelen birincil topuklu pabuç sivri topuklu stilettolar gelir ama kalın topuklu ayakkabılar ayrıca öbür topuklu ayakkabılara oranla daha rahattır hemde şıklığınızın ayrılmaz bir parçasıdır. bununla birlikte Kalın topuklu kundura tercih ettiğinizde gün içerisinde dengelenmiş bir duruş sağlayabilirsiniz!

1512110311-fWXx.jpg
Topuklu pabuç tercihiniz eğerki dar olması bir nebze sizin için daha önemliyse tercih etmeniz gereken pabuç modeli kalın bantı ya da önü kapalı pabuç modeller oldukça rahattır. aynı zamanda ayağınızı sıkı bir şekilde tutar ve ön parmaklarınızın öne dürüst kaymasını engeller.

1512110311-k2oU.jpg

Eğerki keza acısız hemde uzun zaman giyebileceğiniz bir topuklu kundura arıyorsanız tercih edeceğiniz ayakkabılar nitelikli olmalıdır. Her ne dek topuklu kundura üstünde durmak kuvvet olsa da kaliteli ayakkabılar gerçek deriden yapılmıştır ve yumuşak tabanlı ayakkabılardır.

1512110312-1tYC.jpg

Eğer ki bütün gün baştan başa topuklu ayakkabı giymeniz gereken bir gün geçirdiyseniz akşam eve geldiğinizde ayaklarınızı ilk bulduğunuz fırsatta yukarı dürüst uzatın ve ayaklarınızı dinlendirin. Gün içerisinde takriben 6-7 dakikalık mola biçiminde ayaklarınızı dinlendirmenizi öneriyoruz.

1512110312-FfV1.jpg
sizlere bi-kadin.com farkıyla sunulmuştur