Göz Altı Yaşlanmasının Nedenleri

Göz altı yaşlanmasının nedenleri
  • 1 Star
    Loading...

Göz çevresi, hassas yapısı nedeniyle yaşlanma ve yorgunluk belirtilerini genişlik çokça mahsus eden nahiye… Çoğu devir kremler ve göz şeş kapatıcıları ile gizlenmeye çalışılan buut, kişiye muteber dermatolojik amal yardımıyla ortadan kaldırılabiliyor. Memorial Antalya Hastanesi Dermatoloji Bölümü’nden Yordamlı. Dr. Ses Erdoğan, ayn altlarına meri işler için bilgelik verdi.

goz alti yaslanmasinin nedenleri 5b191ad909695 - Göz Altı Yaşlanmasının Nedenleri

Göz altını yıpratıcı sebepler

Yaşlanma süreci ortamında yüzün hacmini kaybetmesi ve mızrap yapısının değişmesi, ayn altındaki derinin da incelmesine, koyu halkalar ve torbalar oluşumuna sefer açar. Göz şeş torbalanması, morartı ve ayn şeş oluklarında belirginleşme, bir nice nedenden kaynaklanabilir.

– Genetik yeti

– Gaflet Uykusu düzensizlikleri

– Yepyeni diyetler

– Yüzüstü yatış pozisyonu

– Alerjik reaksiyonlar

– Alkollü yahut asitli içeceklerin ötede tüketimi

– Ruz ışınlarına begayet maruziyet

– Gözlere daha örtüsüz aynı söve türlü

Kap yaşlanmasında hele birlikte göz altında oluşan apışık görünümün değiştirilebilir faktörleri olan çevresel sebepler kontrol altına alınabilse üstelik değiştirilemez etmen olan “cildin saf ihtiyarlama” süreci kaçınılmazdır. Nedeni ne olursa olsun apışık ve hasta gösteren ayn altlarından ayrılmak ve faal tıpkı cilde ittihat etmek mümkündür. Henüz sağlıklı ve tendürüst bakışlara iyesi olmak amacıyla zata mahsus tedaviler kesin tıpkı uzman hekim aracılığıyla yapılmalıdır. Bu yöntemlerden biri olan Hyaluronik asit içeren dolgular, ayn çevresindeki heybetli bölgelere kaybolan hacmi ansız kazandırır, çizgileri pürüzsüzleştirir, matlup ve revize vizyon sağlar. Şakaklara ve yanak bölgesine birlikte dolgunluk veren aplikasyon, göz çevresindeki çukur görünümünü azaltır ve gözlere daha yalınlık tıpkısı çerçeve oluşturur. Tıpkısı zamanda göz altı halkalarının dahi azalmasına havari peki.

goz alti yaslanmasinin nedenleri 5b191adb2382d - Göz Altı Yaşlanmasının Nedenleri

Vitaminlerle ayn altına toyluk ve ışıltı

Göz şeş çırağ dolgusu uygulamasıyla yanak ve ayn şeş arasındaki oluklar ve çöküklükler otama edilebilirken, göz şeş morluklarında birlikte bariz benzeri eksilme sağlanmaktadır. Işık dolgusu, içeriğindeki aminoasit, vitamin, antioksidanlar sebebiyle kullanılan alana bağdaşık tıpkısı şekilde yayılarak etkisini gösterir. 10 ahit sonra yer dolgunca görünüme kavuşulur. Işık dolgusunun etkinliği 1-1,5 yıl büyüklüğünde sürmektedir. Muamelat züğürt üzere çok konforludur. Uygulama öncesinde dernekevi anestezi kremi kullanılır. Işık dolgusunun lidokain içeriğinden hava aplikasyon sırasında veca ve maraz hissedilmez.

goz alti yaslanmasinin nedenleri 5b191adc98fc6 - Göz Altı Yaşlanmasının Nedenleri

PRP ve mezoterapi ile ayn şeş morluklarına sonuç

Ayn şeş morlukları için yapılan PRP uygulaması, kişiden hususi tüplere alınan kanın çabuk çevirme ile tahaccüm faktörlerinden ensesi kalın kısmının elde edilmesine dayanır ve sağlam çok kozmetik amaçla kullanılır. Tekrarlayan uygulamalarla ayn çevresinde yenilenme sürecinin başlamasını sağlar. Mezoterapi ise amaca müteveccih hazırlanan vitamin, aminoasit ve aydınlatıcı sıvıların cildin mutedil tabakasına haddinden fazla mufassal iğnelerle gönderilmesi işlemidir. Hem PRP hem mezoterapi analog mekanizmalarla ayn altı göverti ve halkalarının aydınlanmasını, sorunlu bölgeleri gençleştirerek kırışıklıklarda azalma sağlar. 10 günde tıpkı yapılan uygulama ile 4-6 seansta daha ziyalı bir ayn çevresine ulaşılabilir.

goz alti yaslanmasinin nedenleri 5b191ade8683d - Göz Altı Yaşlanmasının Nedenleri

Ayn çevresine lazer tedavisi

Ayn çevresinde, “Fraksiyonel Karbondioksit Lazer” ve “Q Anahtarlı Nd Yag Lazer” uygulamaları bile bilgisizlik etkisi oluşturmaktadır. Fraksiyonel karbondioksit lazer, uygulandığı alanda cildi patadak yüksek sıcaklıklara ulaştırıp, ciltte termal hasara kere açarak kap hücreleri ortada eskimemiş hücre kolonları oluşturur. Tekrarlayan icraat incelen cildin yenilenmesini, yoğun renginin açılmasını ve sıkılaşarak eski elastikiyetine kavuşmasını sonunda halkaların kaybolmasını sağlar. “Q Anahtarlı Nd Yag Lazer” ise uygulandığı alanda melanin pigmentinin parçalanarak atılmasını ve ten kalitesinin artırılmasını sağlar.

Ultherapy ile halkalara veda edin

Ultherapy uygulaması ile ultrason dalgaları derinin alt katmanlarına yoğunlaştırılarak ulaştırılır ve üzüntülü odakları oluşturur. Oluşan kontrollü hasar, cildin altında saf tıpkısı cevabı tetikleyerek yeni kolajeni ve elastin liflerini üreten tıpkısı restorasyon sürecini başlatır. Bazı hastalar, tedaviden acilen sonraları benzeri evvel baskı görür ancak temel sonuçlar, oluşan eskimemiş kolajenin ve elastinin cildi gerip, sıkılaştırmasıyla 2-3 kamer bilahare ortaya menfaat. Ultherapy ile göz altı çöküklüğü ve halkaları ortadan kalkar, morluk kaybolur.

sizlere bi-kadin.com farkıyla sunulmuştur.