Detoks Suyu Nedir? Nasıl Yapılır ve Faydaları Nelerdir?

120920182124425137189 - Detoks Suyu Nedir? Nasıl Yapılır ve Faydaları Nelerdir?
  • 1 Star
    Loading...

Detoks suyu, vücudu toksinlerden arındırmanın, metabolizmayı hızlandırmanın ve sağlıklı bir halde kilo vermenin en etkili yollarından biridir. Yalnız su içmek bile kendi başına organik bir metabolizma iyileştirici iken, bazı meyve, sebze ve bitkiler eşliğinde çok daha etkili hale gelir. Üstelik suyun içeriğini bu şekilde zenginleştirmek gün içerisinde daha çok sıvı tüketmenizi teşvik eder.

Detoks Suyu Nedir?
Meyveler, bitkiler ve sebzelerin muhteşem birleşiminden oluşan detoks suyu, zaten doğru malzemelerin kombinasyonu ile çalışır ve soğuk içilmesi gerekir. Çeşitli malzemeler kullanılarak yapılabilen bu aromatik su inanılmaz derecede sağlıklıdır ve kalorisizdir. Bundan dolayı gün boyu tereddüt etmeden içebilirsiniz ve hatta içmelisiniz! Detoks Suyu ile Fazla Kilolardan Kurtulmak Mümkün! Bir süredir fazla kilolarınızdan kurtulmaya çalışıyorsanız ve uyguladığınız hiçbir yöntem işe yaramıyorsa, detoks suyu sizin için en iyi seçenek olabilir, çünkü kilo vermede son derece etkili olduğu çeşitli çalışmalarla kanıtlanmıştır. Gün boyu yeterince su içmek kilo kontrolü üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Vücudunuz susuz kalmış olduğunda metabolizmanız yavaşlar ve bu da kilo almanıza neden olur. Bazı insanlar gün içerisinde su içmeyi unutur, bazıları da sade suyu fazla içemez. İşte bu aşamada detoks suları imdada yetişiyor ve mükemmel lezzetiyle daha çok sıvı tüketmenize yardımcı oluyor. Detoks suları hazırlanırken ne olursa olsun suni tatlandırıcılar eklenmez ve tamamen naturel ve taze besinler kullanılır. Kalorisiz bu leziz suyu pipetli su şişeleri ile her vakit yanınızda taşıyabilirsiniz ve bu sayede gün boyu sıvı ihtiyacınızı karşılayarak sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Bir çok insan Detoks Suyunun Faydalası oldukça insan detoks suyunu duymuş olsa da faydaları mevzusunda kafi bilgiye sahip olmayabilir. Detoks suyunun faydaları bir tek kilo vermeyi içermez, bununla beraber bir çok sağlık faydası da sunar.

detoks nedir nasil yapilir faydalari nelerdir detoks tarifleri 7 - Detoks Suyu Nedir? Nasıl Yapılır ve Faydaları Nelerdir?

İşte, detoks sularının bazı faydaları:

• mükemmel aromalı tadıyla birlikte kalori içermemesinden ve tokluk hissi vermesinden dolayı fazla kilolarla baş etmeyi kolaylaştırır. İştahı bastırma özelliğinden dolayı kalori dolu sağlıksız atıştırmalıklara ihtiyaç duymazsınız.

• Genel ruh halinizin gün boyunca daha iyi olmasını sağlar.

• Kronik yorgunluk ve enerji eksikliği yaşıyorsanız, detoks suyu ile enerjinizi fazlalaştırabilirsiniz.

• Detoks suları vücudunuzdaki toksinleri temizler.

• Etkili bir ödem sökücü görevi görür.

• Tamamen doğaldır ve taze meyve, sebze ve bitkilerle meydana getirilen detoks suyuyla genel sağlığınızı koruyabilirsiniz.

• Spor sonrası toparlanmaya ve yorgunluğu almaya destek verir.

• Hafızayı güçlendirir, konsantrasyonu arttırır.

• Baş ağrısını giderir.

• tane sancılarını hafifletir.

Detoks Suyu iyi mi Yapılır?
Detoks suyunu bir çok farklı araç-gereç ile yapabilirsiniz; Elma, tarçın, limon, zencefil, greyfurt, salatalık, nane, portakal, mango vb. Gibi…

“Su kendi başına bile detoksifiye özelliğine sahiptir, sadece, ek malzemelerle bu özelliği iki katına çıkarabilirsiniz.”

mükemmel bir detoks içeceği yapmak için çeşitli kombinasyonlar deneyebilirsiniz. İşte sizin için etkili bir kaç fikir:

Nane limonlu detoks suyu: En popüler ve en sıradan detoks suyu limonlu sudur. Limon metabolizmayı çalıştıran ve vücudu arındıran mucize bir besindir.

Limon suyu ile meydana getirdiğinız detoks suyunun hazzını daha iyi hale getirmek için birazcık taze nane ekleyebilirsiniz. Limon ve nane beraber muhteşem bir kombinasyon oluşturur.

Elmalı tarçınlı detoks suyu: Kulağa oldukca hoş geliyor, değil mi  yalnız bir elma ve bir çubuk tarçın ile muhteşem bir detoks içeceği hazırlayabilirsiniz. Elma dilimleri ve tarçını soğuk suya katın ve buzdolabında bir süre beklettikten sonrasında için.

detoks suyu nedir saglikli detoks tarifleri - Detoks Suyu Nedir? Nasıl Yapılır ve Faydaları Nelerdir?

“Tarçının zayıflama mevzusunda fazlaca güçlü bir etkiye haiz bulunduğunu biliyor muydunuz? Evet, tarçın metabolizma hızını arttırır ve gün boyu kalori yakmanıza destek verir.”

Mango ve zencefilli detoks suyu: Güne bu mükemmel içecekle adım atmak metabolizmanızı canlandırmanın en etkili yollarından biridir. Detoks sularının özellikle sabahları aç karnına içilmesi gün boyunca alınan fazla kalorilerin hızla yanmasına yardıcı olur ve bu bir çok çalışmayla kanıtlanmıştır.

Mandalina ve çilekli detoks içeceği: C vitamini içinde ne olduğu oldukça yüksek olan bu karışım iyi bir kalori yakıcı olarak çalışır.

Aynı zamanda baş ağrınız yada adet sancılarınız varsa, bu kombinasyonla kısa sürede ağrılarınızdan kurtulabilir ve kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

Salatalık ve limonlu detoks suyu: Bir sürahi suya salatalık dilimleri ve taze limon suyu (dilim halinde de olur) katın, 1 gün boyunca buzdolabında demlenmeye bırakın ve gün boyu istediğiniz kadar için. Bu enfes su vücuttaki toksinlerin atılmasına ve genel sağlığınıza büyük katkı sağlar.

Sonuç olarak, detoks suyu, en sevilen taze meyve, sebze ve otların karışımından kaynaklanır. Bu mükemmel içecekleri en az 2 hafta süreyle tüketip üzerinizde yaratacağı etkiyi birebir deneyimleyerek, şahit olduğunuz detoks suyu faydaları için düzenli tüketim sürecine geçebilirsiniz.

Detoks suları ile hem fizyolojik aynı zamanda zihinsel olarak kendinizi çok daha iyi hissedeceğinize kararlı olabilirsiniz.

sizlere bi-kadin.com farkıyla sunulmuştur.