Diyet Nasıl Yapılır?

1 ayda 15 kilo verdiren diyet - Diyet Nasıl Yapılır?
 • 1 Star
  Loading...

Sağlıklı bir diyet yapmak için öncelikle uzman bir kişi ile görüşerek ondan yardım almanızı öneririz. Diyet nasıl yapılır konusuna gelince eğer ben kendi imkanlarımla yapmak istiyorum diyorsanız, diyet için önemli olan bazı kurallara uymanız gerekmektedir. Diyet yapmaktaki asıl gaye genelde almış olduğumuz fazla kilolarımızdan kurtulmak vardır. Hemen hemen herkes fit görünmek ve daha sağlıklı bir vücuda kavuşmak ister. Burada dikkat edeceğimiz en önemli şey almış olduğumuz diyet kararlarında istikrarlı ve oldukça ısrarlı olmak çok önemlidir. Aksi takdirde hızlıca verilen kilolar bazen daha fazlasıyla tekrardan vücuda dönebilmektedir.

Sağlıklı Diyet Yapmanın Yolları

1032093 620x360 - Diyet Nasıl Yapılır?

 • Öncelikle boy ve kilomuza göre günlük ihtiyacımız olan kalori miktarını öğrenmeliyiz ve beslendiğimiz gıdalardan ihtiyacımız kadar yemeliyiz.
 • En sağlıklı Diyet nasıl yapılır derseniz, böyle bir diyetin yöntemi vücudun ihtiyacı olan her besinden, ihtiyacı kadar yemek ve dengeli beslenmektir. Bunun da en iyi ve en doğru şekilde olması için bir doktor ya da diyetisyen gözetiminde yapmalısınız.
 • Eğer kendi başınıza rastgele bir diyet uygularsanız, belki vücudunuza düşük kalori alırısınız bu da sizi kısa vadede zayıflatabilir. Fakat vücudun asıl ihtiyacı olan karbonhidratı, yağı, proteini ve vitaminleri almadığınız takdirde ilerleyen süreçte bazı hastalıklara yakalanabilirsiniz.
 • Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için öncelikle aceleci olmayın. Asla olmuyor hala zayıflamadım gibi olumsuz düşüncelere kapılmayın, çünkü bu düşünce sizi diyetten koparabilir ve böylece zayıflama girişiminiz başarısızlıkla sonuçlanır.
 • İlk başlarda haftalık ortalama 0.5kg ile 1kg arasında bir hedef belirleyin ve yavaş yavaş ama uzun vadede istikrarlı bir şekilde sürekli kilo vereceğiniz bir diyet ayarlayın.
 • Haftada 0.5kg ile 1kg kilo vermek demek ayda 3-4 kg zayıflamak demektir ki bu hiç azımsanacak bir rakam değildir.
 • Diyet nasıl yapılır sorumuzun en doğru cevaplarından biriside, diyetimizin yağ içeriği günlük enerjimizin tahmini %25 ile %30 unu karşılayacak şekilde belirlenmelidir. Yağın türü çok önemlidir mümkünse bitkisel yağlar tercih edilmeli, bunların yanında yine de aşırı yağlı besinlerden de kaçınılmalıdır.
 • Tatlı pasta gibi yiyeceklerden uzak durulmalı, bunların yerine kuru bakliyata ağırlık verilmelidir. Protein olarak da günlük enerjimizin %15 ya da %20 sini karşılayacak şekilde kaliteli olan protein kaynakları tüketmeliyiz.

sizlere bi-kadin.com farkıyla sunulmuştur.