Diyet Yapamıyorum

7 gunluk detox diyeti 5710abc7617f2 - Diyet Yapamıyorum
  • 1 Star
    Loading...

Gelişen ve değişen dünya ile birlikte, insanların beslenme alışkanlıkları da değişti. Çağımızın en önemli sağlık sorunlarından biriside obezitedir. Kilolarım fazla fakat bir türlü diyet yapamıyorum diyorsanız sizlere bu konuda yardımcı olabilecek bazı altın kurallar vereceğiz. Geçmişte insanlar kilolu olsa da en azından doğal ve sağlıklı besleniyorlardı bu da vücudu bağışıklık yönünden daha güçlü hale getiriyordu. Günümüzde ise gerçek manada hemen hemen hiçbir besinin doğalı kalmadı desek yeridir. Hal böyle olunca hem aşırı kilo hem de doğal olmayan sağlıksız besinler bizi iyice zayıf hale düşürmekte ve bütün bunlarda beraberinde birçok hastalığa sebep olmaktadır.

Diyet Yapamıyorum Ne Yapmalıyım?

Bu konuda sizlere uyulması ve dikkat edilmesi gereken bazı ilkeler sunacağız, fakat bizim size her zaman olduğu gibi yine en önemli tavsiyemiz böyle bir diyeti doktor ya da uzman bir diyetisyen eşliğinde yapmamız olacaktır.

Bu diyet göbeği eritmek isteyenler için birebir

  • Diyet yapamıyorum diyor ve fazla kilolarınızdan kurtulmakta zorlanıyorsanız, öncelikle kararlılık gösteremiyor ve irade sorunu yaşıyorsunuz demektir. Bunun için ilk baştan bu konuda kendinize söz vermeniz ve sağlığınız açısından ihtiyacınızı karşılayacak olan besinleri içerecek olan belirlemiş olduğunuz diyet programını bozmamanız gerekmektedir.
  • Diyet programlarında genelde ilk başta ve en sıkça yapılan yanlış hedef olarak büyük zayıflama oranları belirlemek olmaktadır. Biz bunu doğru bulmuyor kısa sürede fazla kilo yerine azar azar olacak şekilde uzun vadede verilen kiloları tavsiye ediyoruz. Çünkü uzun vadede verilen kilolar daha kalıcı olmakta ve sizleri de yormamaktadır.
  • Tatlılardan, hamur işlerinden, sigara ve alkol gibi bünyemizi yoracak ve diyetimize engel olabilecek alışkanlıklardan uzak duruyoruz.
  • İlk başlarda tatlı, börek ve çörek tarzı yiyeceklerden uzak kalmak zor gelebilir ve ben diyet yapamıyorum diyebilirsiniz, bunlar ayet doğal şeyler baktınız zorlanıyorsunuz çok az yiyerek azaltma yöntemi ile bırakmaya çalışmalısınız. Fakat asla diyetten taviz vermek yok.
  • Sadece beslenme alışkanlığımızı değiştirerek sağlıklı bir diyet yapmak zor olabilir. Bunun yanında düzenli bir spor alışkanlığı da kazanırsanız, çok daha kolay kilo verebilirsiniz.

Bu kurallar eşliğinde tekrardan istikrarlı olunması şartıyla yeniden diyete başlamanızı ve fazla kilolarınızdan kurtulmanızı temenni etmekteyiz. Çünkü her kadın ve erkeğin sağlıklı bir vücuda sahip olabilmek hakkıdır.

sizlere bi-kadin.com farkıyla sunulmuştur.