Rezene Çayı ile Zayıflanır mı?

rezene cayi zayiflatir mi rezene cayi kilo verdiren tarif 760x420 - Rezene Çayı ile Zayıflanır mı?
  • 1 Star
    Loading...

Rezene çayı zayıflamamıza son derece yardımcı olan ve Rezene çayı ile zayıflanır mı sorumuzun cevabını içerisinde barındıran son derece özel bir bitki çayıdır. Fazla kiloları olanlar ve çok daha güzel ve ince bir bedene sahip olmak isteyenler bu yazımızı lütfen dikkatle okuyunuz. Bu özel bitki çayımız bin bir derde deva olmasının yanında genellikle sindirimi rahatlatıcı etkisinden dolayı zayıflama amaçlı kullanılmaktadır.

Rezene Çayının Faydaları nelerdir?

Rezene çayının faydaları saymakla bitmez desek yeridir. Bunlar arasında bulunan birkaç tanesini sizler için madde madde yazacak olursak;

fft99 mf11155738 - Rezene Çayı ile Zayıflanır mı?

  • Rezene çayı asla kilo aldırmayan bir içeriğe sahiptir.
  • Sindirim sisteminizin düzgün çalışmasını sağlamaya yardımcı olmaktadır.
  • Vücuda alınan besinlerin midede daha iyi özümsenmesini sağlayarak emilime yardımcı olmaktadır.
  • Vücudumuzun göbek, bel ve basen gibi belli bölgelerinde biriken yağların eritilmesine yardımcı olmaktadır.
  • Metabolizmayı hızlandırarak besinlerin daha kolay harcanmasına yol açmaktadır ki buda zayıflamanızı sağlamaktadır.
  • İçeriğindeki besinlerden dolayı iştahı azaltmakta ve buda daha az yemek yemenizi sağlamaktadır. Bu en önemli özelliği ise aslında Rezene çayı ile zayıflanır mı sorumuzun cevabını vermektedir.

Rezene Çayı Nasıl Hazırlanır?

Bir su bardağı su ile bir tatlı kaşığı kadar rezeneyi alıyoruz. Suyumuzu cezve veya başka bir araç yardımıyla önce kaynatıyoruz. Kaynadıktan sonra ocaktan alıp bir tatlı kaşığı rezenemizi içine katıp 5 dakika kadar demlenmesini bekliyoruz. Demlenen rezene çayınızı süzdükten sonra her sabah, tavsiyemiz bir bardak olmak üzere afiyetle içebilirsiniz. Bazı kişiler zevklerine göre bu tarife ek olarak karışımın içerisine 1 tatlı kaşığı anason ile 1 tatlı kaşığı kekik de katabilir.

fft16 mf11155735 - Rezene Çayı ile Zayıflanır mı?

Fakat şunu da unutmamak gerekir ki her şeyin fazlası zarardır. Çünkü fazla miktarda içmek vücutta toksik bir etki oluşturmasına sebep olabilir. Bu yüzden günde 2-3 bardaktan fazla tüketmemeniz önerilmektedir. Rezene çayının bir başka önemli özelliği ise hamile kadınlar da tüketebilmekte ve hatta bulantılarını geçirme noktasında etkili olduğu da bilinmektedir. Yine rezene çayı annenin sütünü de artırmaktadır ve sütün emiliminin de daha kolay hale gelmesini sağlamaktadır.

sizlere bi-kadin.com farkıyla sunulmuştur.