Karın Çatlakları için Ne Yapmalı?

karin catlaklari 760x410 - Karın Çatlakları için Ne Yapmalı?
  • 1 Star
    Loading...

Karın çatlakları en can sıkıcı sorunlardan biridir. Çünkü oluşması kolay ancak giderilmesi oldukça zordur. Bu çatlakların en büyük sebebi doğum ve aşırı kilo vermedir. Kilo nedeniyle erkeklerde de çatlaklar oluşması oldukça normaldir.

Karın çatlakları için yapılabilecek en önemli şey oluşmadan önce önlem almaktır. Oluşumu önleyemeseniz bile az olmasını sağlayabilirsiniz. Çünkü çatlakların giderilmesi oldukça zordur.

Karın Çatlakları İçin Estetik Ameliyat

Karın çatlakları için ameliyat olmak en etkili yoldur diyebiliriz. Bu ameliyatla karıda çatlak olan bölgeler alınarak deri tekrara dikilir. Estetik ameliyat olduğu için görsel olarak hiç bir sorun yaşanmayacak, karnınız kusursuz görünecektir. Ancak neticede ameliyat olması ve fiyatı kadınları bu fikirden ulaşmaktadır.

Çatlak Kremleri

Diğer bir yöntem ise pahalı çatlak kremleridir. Çatlak kremleri çatlaklar oluşmadan önce çatlak oluşmasını önleyecektir. Ancak sonra kullanmanız halinde de çatlakları yok etmese de belirgin şekilde azaltacaktır. Çatlakların oluşacağının sinyali olan mor çizgiler görüldüğünde bu kremler kullanılmaya başlanmalıdır. Düzenli olarak kullanılması çok önemlidir.

Çatlaklar oluştuktan sonra ise yine günde 1 ya da 2 kez düzenli ve masaj yaparak kremler kullanılmalıdır. Aylar süren kullanım sonrası farkı hissedeceksiniz. Ancak kullanacağınız kremin kaliteli olmasına özen gösterin. Bu kremlerin fiyatı en az 50 dolar civarındadır.

Piyasada satılan madecassol, hametan ve acnelyse kremlerinin karıştırılarak kullanılması hamilelikte etkili bir çözüm sunar. Her birinden nohut kadar elinize dökün ve karıştırın. Ancak acnelyse kreminin deri soyucu etkisi nedeniyle diğerlerinin yarısı kadar sıkılması daha idealdir. Bu kremler en az 6 ay kullanılmalıdır. Çatlakların derinliğine göre 1 yıl da kullanılabilir.

Açık tenli kişilerde çatlaklar daha çok yaşanır. Bu yüzden daha dikkatli olmalıdırlar.

sizlere bi-kadin.com farkıyla sunulmuştur.