Tüp Bebekte Embriyo Tutunmasını Etkileyen Faktörler

Tüp bebekte embriyo tutunmasını etkileyen faktörler
  • 1 Star
    Loading...

“Bazen çiftlerde tekrarlayan gayda çağa tedavilerinden müspet akıbet alınamayabilir. Bu çiftlerde immünolojik uyumsuzluk olabilir ve bu ebat, rahmin bebeği akseptans etmesinde problem yaratır.

Tüp bebekte tekrarlayan düşüklerin muhtelif nedenleri türlü. Kandaki beyaz küreler vücudun defans hücreleridir ve bizi hastalıklardan, yabancı hücrelerden korurlar. Vücuda giren tıpkı bakteri yahut virüsü evvel fark bedel, sonra onu aylak arkaç getirmeye meşgul. Ayrımsız zamanda bellek hücrelerini devreye sokarlar.

Şayet üzeri bu yabancıyla henüz geçmiş karşılaşmışsa kuşkusuz savaşması gerektiğini hatırlar ve ona müteveccih bazen antikorlar üretmeye başlar. Aynı zamanda aynı değişik ekip parafin dünya da bu yabancıyı çevreleyip yok etmeye çalışır. Eğer yabancıyla ilk defa karşılaşılıyorsa, hafızada akla yatkın bilgelik yoktur. Bu durumda beyaz zehir küreler önce bu yabancıyı parçalayıp öğütmek üzere harekete müstehap. Henüz sonraları bakteri, virüs veya dokunun kıvılcım yapısını bellek hücrelerine bildirerek, ilerde gene aynı karşılaşma olursa hangi salgılarla savaşması gerektiğini kayda geçirirler.”

Şişman bebekte embriyonun tutunmasını etkileyen faktörler
“Embriyonun asıl rahmine tutunabilmesi amacıyla, bu vücut defans sistemini aşması ve zat ürettiği ara sıra irin sayesinde merhamet içini oyarak buraya yuvalanması gerekir. Çünkü embriyo üstelik asıl üzere bire bir yabancıdır. Yapısının yarısı babadan gelmektedir. Bunun amacıyla önce tanınması ve sonrasında hücumcu beyaz zehir kürelerle süt kuzusu arasına salgılama sistemiyle yardımcı ayrımsız kalkan örülmesi gerekir.

alkol - Tüp Bebekte Embriyo Tutunmasını Etkileyen FaktörlerBu salgılama yapılamazsa oğulcuk beyaz zehir kürelerin saldırısına maruz kalır. Ayrımsız kısmı embriyonun tutunma aşamasının serian başında kaybedilir. Bire Bir kısmı ise alelhusus önceki 3 ay süresince ölüm yahut düşükle sonlanır. Kâh bebekler ise mecmu bu olumsuzluklara rağmen yaşamaya devam ederler, ancak sabah akşam ayrımsız savaşın zarfında oldukları için tahaccüm ve evolüsyon geriliği meydana gelir.

Verilen bilgilerden anlaşılacağı için dosdoğru bire bir gebelik için, embriyonun vücuda gelen her yabancı hareketli kabilinden öncelikle tanınması, sonradan ona akla yatkın kalkan üretilmesi gerekmektedir. Embriyo tanınamazsa yardımcı koruyucu üretilemez.”

embriyo transferi - Tüp Bebekte Embriyo Tutunmasını Etkileyen Faktörler

Tulum bebekte embriyonun tutunması üzere alınan önlemler
“Tekrarlayan düşüklerde otama seçenekleri da buna göre planlanır. Söz Gelişi lenfosit aşısı anne beyaz zehir kürelerinin bebeği fark etmesini kolaylaştırır. Aspirin hem us sulandırarak akışı destekler hem dahi beyaz kürelerin inflamasyonunu yani cüretkâr ve ayrımsız yerde toplanma eğilimini azaltır. Koku sulandırıcı iğnelerin bu etkisi daha kuvvetlidir.

Kortizon ve türevi ilaçlar, parafin küreleri baskılar. Eğer enfeksiyona sınırlanmış total parafin yeryüzü alarmı varsa tıknaz antibiyotik tedavisi kullanılır. Iyi ve elem oruçlu beyaz zehir kürelerin özlük içindeki oranlarının bakımsız olduğu durumlarda immünglobulin serumu kullanılabilir.”

tup bebekte embriyo tutunmasini etkileyen faktorler 5b1daf8c6230c - Tüp Bebekte Embriyo Tutunmasını Etkileyen FaktörlerOp. Dr. Gelgel Çelik “Sair tıpkısı immünolojik infertilite türü, vücudun kendisine cebin ifraz üreterek, kendiliğinden çarpışma açtığı durumlardır. Romatizmal hastalıklar, ESAS (+) liği, tiroide cebin salgı oluşturulması de bunlar arasındadır. Bu durumda üretilen ifraz daha hastalık yapacak kadar faal olmayabilir. Yani kandan yapılan ölçümlerde bu salgılara rastlansa dahi, hiçbir çor bulgusu olmayabilir.

Fakat bir iki miktardaki bu salgı dahi embriyonun yaşamasını ve tutunmasını zorlaştırabilmektedir. Tekrarlayan tulum süt kuzusu başarısızlıklarında umum bu nedenler değerlendirilerek tedavi yeniden planlanmaktadır. Çiftlerimizin sabırla doktorlarına güvenmelerini ve umutlarını kaybetmemelerini referans ediyoruz.”

sizlere bi-kadin.com farkıyla sunulmuştur.