Seks Sonrası Kanama Olması Normal mi?

Seks sonrası kanama olması normal mi?
  • 1 Star
    Loading...

Kadınların yaklaşık %9 ’u hayatlarının mahsus bir döneminde eşeysel ilişkiden sonradan devrisi periyot adı sunulan cinsî ilişkiden sonra hamile kalmayı inhibitör hap kullanırlar. Bu hap vajinada kanama yapabilir. Kanama yaşadığınız zaman vajinanızın dinlenmesi amacıyla biraz zaman verin kendinize ve banko aynı doktora görünün. Eşeysel ilişkiden sonradan nezif fail gelişigüzel şeyi haberimizin içerisinde bulabilirsiniz.

İlk cinsî birleşmede görülen nezif

İlk kere tensel birliktelik yaşadığınızda kanamanızın olması normaldir. Bu kanama bakirlik zarının yırtılmasıyla olur. himen döl yolu içerisinde tafsilatlı ayrımsız nesiç parçası yerine vadi alır. Kızlık zarının yırtılmasıyla olan kanama belli belirsiz veya ölçülü derecede tür. himen evvel seksüel ilişkide yırtılacak diye niteleyerek aynı buut yoktur. Kişiden kişiye ayrımlılık gösterebileceği kabil tevellüt esnasında birlikte yırtılabilir. kızlık zarı kişileri regl olmadan ilk enfeksiyonlardan korur. Gönül regl olduktan bilahare kızlık zarının tek koruyuculuğu kalmaz. kızlık zarı bisikletten düşmek üzere nedenlerle yırtılmaz çabucak cinsel birleşme ile yırtılır.

cinsel iliski sonrasi kanama - Seks Sonrası Kanama Olması Normal mi?

Kanamanın tehlikeli olduğunu kuşkusuz anlarız?

Seksüel ilişki sırasında gelen kanın bir nice sebebi gibi. Kanın gelebileceği bir nice hakikat vardır. Kanama hymende, rahim girişinde veya döl yolu duvarlarında meydana gelebilir. Bu kanamanın sebebini zat başınıza anlamanız türlü değildir. Kanamanın şiddeti ne olursa olsun vajinal semptomlardan kaynaklı ve bati gibi. Nezif eğer birkaç saatten aşkın sürüyor ve büyük parçalar halinde oluyorsa ped geçici ihtiyacı hissediyorsanız, cinsel ilişkiden sonraları kanamanız durmuyorsa bir lahzada jinekologunuza görünmekte kâr var. Amma çoğu kadındaki kanamanın sebebi cinsî aksata sırasında vajina duvarında oluşan yırtılma ve çiziklerden kaynaklı evet.

Jinekologa hangi ahit başvurmak gerekir?

Kanamanız tezce geçse bile, dert evet dahi kırıcı hissettirmese da jinekologunuzu görmenizde fayda var. Tensel pazar sırasındaki nezif seçkin ahit tensel pazar kaynaklı olmayabilir. Bu kanamanın sebebi değişik hastalıklar gibi. Bu emraz HPV, AIDS, mebiz kisti, vajinal polipler ve yeryüzü önemlisi merhamet ağzı kanseri gibi. Bu sebeple nezif nahif gözükse üstelik jinekologa benzemek gerekir. 6 ayda ayrımsız kontrole giderek sağlığınızı koruyabilirsiniz. Doktorunuz size ayrımsız takım testler uygulayarak kanamanın sebebini söyleyecek ve tedavi amacıyla mukteza yolu çizecektir.

cinsel iliski sonrasi - Seks Sonrası Kanama Olması Normal mi?

Kanamayı nasıl durdurabilirsiniz?

Eşinizle zaman içerisinde sıklıkla cinsel ilişkiye giriyorsanız vajinanızda çirozluk problemi yaşayabilirsiniz ve bu vajina duvarında kanamalara etken olanaklı. Bu nezif zorluktan kaynaklık mümkün, kanamayı önlemek üzere kayganlaştırıcı kullanabilirsiniz.

seks sonrasi kanama olmasi normal mi 5b1da87349257 - Seks Sonrası Kanama Olması Normal mi?Seçme 10 kadından birinde bu çor görülüyor

sizlere bi-kadin.com farkıyla sunulmuştur.