Ateşin Sabır (Benekli), Adapazarı Turnesi’nde!

Ateşin Sabır (Benekli), Adapazarı Turnesi'nde!
  • 1 Star
    Loading...

Ateşin Sabır (Benekli), Adapazarı Turnesi'nde!

Ateşli Çıdam (Ulak), Şili ’li saz şairi Pablo Neruda ’nın, Yağız Cezire ’da (Isla Negra) yaşadığı günlerden benzeri kesiti anlatıyor. Neruda ile akşın Mario, Mario ’nun sevgilisi (sonraları karısı) Beatriz ve Beatriz ’in annesi Rosa ortada yaşanan öykü, seyirciyi koşuk, amor, sürgün, tabiat, hırslı, derslik kavgası ve faşistlik gibi kavramlarla buluştururken, Şili ’bile Allende ’nin kudret olması, Neruda ’ya Nobel Edebiyat Ödülü verilmesi ve Pinochet darbesi kadar tarihî olaylara üstelik tanıklık ediyor. 

atesli_sabir.jpg

1994 ’te “Yer Postino / Benekli” adıyla sinemaya de uyarlanan “Ateşin Sabır” ilkokul dalda Oscar adayı oldu ve “En Bereketli Sinema Müziği” dalında Oscar ’la buluştu.

Çevirisini Aziz Çalışlar ’ın, dramaturjisini Ragıp Yavuz ’un, görüntü tasarımını Hazar Dinçel ’in, kostüm tasarımını Sevgili Göknil ’mağara, mum tasarımını Eksiksizlik Yiğitcan ’ın, ses-görsel efekt tasarımını Ersin Öşür ’ın, koreografisini Yasemin Gezici ’in yaptığı oyunda; Levend Öktem, Sap Turak, Ayşegül İşsever, Yoğunluk Çetinel, Hamit Erentürk, Evren Kurtaran, Bahir Saika, Nilay Demet alengir alıyor.

sizlere bi-kadin.com farkıyla sunulmuştur

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.