Kişiye, tarza, paraya kadar seyahat tercihi

Kişiye, tarza, paraya kadar seyahat tercihi
  • 1 Star
    Loading...

Kişiye, tarza, paraya kadar seyahat tercihi

Şimdilerde bir yurt dışına çıkma modası aldı gidiyor. Ahali; bilhassa popüler kültürden isimlerini ezberlediğimiz şehirlere oldukça meraklı. Ama güzellik ne dek göreceli ise, gideceğiniz yerin beklentilerinizi karşılaması da bir pek değişkendir. Barcelona herkes için bir rüya olabilir, ama kimileri için hüsran ile sonuçlanır. İşte bütün bu noktada, gezi edeceğiniz rotayı belirlerken zevkleriniz, beklentileriniz ve tarzınız devreye giriyor.

Kendi şehrinizi keşfedin

Bir Zamanlar yurt dışına meydana çıkan insanlara uzaylı muamelesi yapardık. Günümüzde sahip olduğumuz teknoloji ve imkanlar bu durumu oldukça banal bir aktivite haline getirdi. Yolculuk edeceğiniz zaman sizin adınıza nereye gideceğinize değin karar veren tur şirketlerine, acentalara az mı para döktünüz?.. Hemen ise haritadan bir yer seçiyoruz, internetten uçak biletlerini alıyoruz, otel rezervasyonlarımızı yapıyoruz; sonra al bavulunu çık git.

kisiye tarza paraya kadar seyahat tercihi 5ac5300d0f868 - Kişiye, tarza, paraya kadar seyahat tercihi

Boş Yere süre kaybetmeyin

‘Gittim lakin tam bir düş kırıklığıydı’ dememek için, önceliğiniz defalarca zevklerinizi ve beklentilerinizi tahsis etmek olsun. Gideceğiniz yere ayıracağınız zamana ve bütçenize değsin. Sonuçta yüzölçümü 5 km olan Vatikan için 5 jurnal tatil planı can sıkıcı olacaktır.

kisiye tarza paraya kadar seyahat tercihi 5ac5300e9d1a5 - Kişiye, tarza, paraya kadar seyahat tercihi

Herkes gidiyor diye gitmeyin

Onun yerine charter uçuşlarla 5 günlük tatilinizi yerinde fiyatlarla birden artı şehri ziyaret ederek geçirebilirsiniz. Sırf herkes gidiyor diye ‘kesin güzeldir’ anlayışını kafanızdan atın. Kendi özlem ve zevklerinizi öne koyun. Pişman olmayacaksınız.

Lüksseverlerin tercihi

İşte bütün bu noktada belirleyici olan tek şey beklentileriniz. Diyelim rahatına son derece düşkün, beş yıldız kapasitesinde otellerden aşağısı kesmeyen, yediği önünde yemediği ardındaki bir tatil anlayışınız var. Bütçeniz de buna müsait. Şöyle üç beş gün çok uzak olmasın fakat kaliteli bir tatil olsun diyorsunuz. Ozaman size önerimiz jet sosyetenin, Hollywood yıldızlarının favori mekanları olacak.

kisiye tarza paraya kadar seyahat tercihi 5ac530105fe69 - Kişiye, tarza, paraya kadar seyahat tercihi

Deniz, kum, güneş, şezlong

Yaz tatilini Monako, Şangay, Milano, Sardunya, Nice, Miami, İbiza, Maldivler, Dubai gibi elit şehirlerde dinmek en doğru tercih olacaktır. Bu şehirler gelişmişliği ve tatil beldeleriyle epeyce ünlü. Özel kumsalları, şık otelleri ve restoranları ile dikkat çekiyorlar.

kisiye tarza paraya kadar seyahat tercihi 5ac530128847b - Kişiye, tarza, paraya kadar seyahat tercihi

Keyfine düşkünler için

Lüks bir tatil gerçekleştirmek ve zaman geçirmek daima cezbedici olmuştur. Bu şehirler pahalı yaşamlarından sebep cümbür cemaat için bir tercih sebebi olmasa da, keyfine düşkün, deniz, kum, güneş, davet arayanlar için birebir.

kisiye tarza paraya kadar seyahat tercihi 5ac5301445c1c - Kişiye, tarza, paraya kadar seyahat tercihi

Kültür sanatçılar

Tatil anlayışı kimilerimiz için sıcak denizlere kavuşmakken kimilerimiz için de kültür-sanat turuna çıkmak için bir fırsat. ‘Benim gideceğim yerde Mona Lisalar, Da Vinciler havada uçuşacak’ diyenlerdenseniz, aklıma gelen birincil kültür şehrini söyleyeyim: Paris. Hem mimarisiyle, keza de kültür sanat tarihinin yegane eserlerine konut sahipliği yapmasıyla bütün size tarafından.

kisiye tarza paraya kadar seyahat tercihi 5ac5301644234 - Kişiye, tarza, paraya kadar seyahat tercihi

Roma’sından Floransa’sına

Dünyada say say bitiremeyeceğimiz birbirinden ayrı kültürlerle adından söz ettiren yüzlerce kent var. Müzeleriyle Venedik, Gaudi’siyle Barcelona, İtalya’nın kalbi Roma, Floransa, Berlin, Londra, Kudüs, Mısır, Mekke, Medine ve daha birçoğu.

kisiye tarza paraya kadar seyahat tercihi 5ac53017eb380 - Kişiye, tarza, paraya kadar seyahat tercihi

Tarihe dokunuş

Fazla seçenek olması karar aşamasını zorlaştırsa da, hayranı olduğunuz veya görmeyi düş ettiğiniz yerler öncelikli hedefiniz olabilir. Bu şehirlerde meşhur yazarların sayfalarına dokunabilir, herzamanki müziğin devlerini dinleyip, nam salmış eserlere kavuşabilirsiniz.

kisiye tarza paraya kadar seyahat tercihi 5ac5301a0c0d9 - Kişiye, tarza, paraya kadar seyahat tercihi

Maceraperestlerin adresi

Bir Takım insanlara deniz de tarih de yetmez. Sadece seyahat etmek ve bir yerleri gezmek onlara göre değildir. Çünkü onlara göre seyahat dediğin şey adrenalin, heyecan ve risktir. Maceraperestlere herhangi bir ülkenin en çok turist alan şehrini öğüt etmek fazla hatalı olur.

kisiye tarza paraya kadar seyahat tercihi 5ac5301c151bc - Kişiye, tarza, paraya kadar seyahat tercihi,

Ekvator’dan aşağısı kesmez

Güney Amerika, bu çılgın doymuş hayalleri olan gezginlerin ilk tercihi olabilir. Örneğin Costa Rica; sörf yerine getirmek veya denemek ve dalış yerine getirmek için ideal bir ülke. Bir maceraperest için Everest’e çıkmak, Tanzanya’nın Kilimanjaro Dağı’na tırmanmak, Avustralya’nın kaba doğasında edinmek, İsviçre’nin Alpler’inden kayak gerçekleştirmek, Afrika’nın kabilelerini ziyaret etmek eşsizdir.

kisiye tarza paraya kadar seyahat tercihi 5ac5301de047e - Kişiye, tarza, paraya kadar seyahat tercihi

Cesareti olan gitsin

Dünyanın en garip yerlerini keşfetmek, kimsenin gitmeye cesaret edemediği yerlere gitmek isteyenler için Antarktika, Büyük Kanyon, Ekvator fikri her zaman doğru seçenektir.

kisiye tarza paraya kadar seyahat tercihi 5ac5301fa83b0 - Kişiye, tarza, paraya kadar seyahat tercihi

sizlere bi-kadin.com farkıyla sunulmuştur